SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

X-Craft: Čelenka s rozšírenou realitou pre pracovníkov v priemysle

Technológie
0

Pracovníci v niektorých priemyselných prostrediach, napr. v ropných a plynárenských závodoch, energetike, letectve, železničnej doprave, sú často vystavení nebezpečným situáciám, ktoré môžu viesť k chybám a zvyšovať podiel rizík spôsobených človekom. Pomôcť by im mohli najmodernejšie technológie, ako je aj integrovanie rozšírenej reality (AR) do prilby. 

Zariadenie X-Craft s rozšírenou realitou, ktoré navrhla spoločnosť Rokid, bolo vytvorené s cieľom priniesť technologickú transformáciu v priemysle a vytvoriť generáciu „superpracovníkov“.  V podstate ide o priemyselnú čelenku s rozšírenou realitou, ktorá sa dá nasadiť na bezpečnostné prilby. Pracovníci v prvej línii sú tak vyzbrojení technológiou, ktorá môže uľahčiť kontroly, spoluprácu na diaľku, školenia a každodennú prevádzku.

Čelenka je okrem integrácie AI a AR vybavená aj modulom 5G, ktorý zabezpečuje svižné spracovanie a ukladanie a prenos informácií v reálnom čase. Ďalej obsahuje displej so zorným poľom 40° (FoV) priamo pred okom a má pohyblivú kameru umiestnenú tesne nad ním. Hore v oblasti čela sa nachádza druhá otočná kamera. Displej využíva vlnovodovú optickú technológiu, ktorá zabezpečuje jeho priehľadnosť s vysokým kontrastom a priepustnosťou svetla až 80 %.

Pre pracovníkov v rizikovejších prostrediach možno k čelenke vybavenej používateľsky prívetivým ovládacím gombíkom na spánku pripojiť ďalšie periférne zariadenia a príslušenstvo, napríklad priemyselný endoskop, infračervené senzory atď., s cieľom rozšíriť jej možnosti. Aj napriek všetkým zabudovaným technológiám a možnosti ďalších prídavných zariadení sa čelenka pohodlne nosí, jej hmotnosť je rovnomerne rozložená a odnímateľná spona zabezpečuje, že ju možno obopnúť okolo veľkého množstva prilieb.

Vodotesná a prachotesná čelenka s krytím IP66 dokáže ľahko spracovať veľké množstvo informácií a údajov cez cloud a uľahčiť vzdialenú spoluprácu medzi tímami v reálnom čase. X-Craft je vybavený tromi mikrofónmi s funkciou potlačenia šumu s umelou inteligenciou, ktoré zachytávajú presné zvuky aj v tom najhlučnejšom priemyselnom prostredí.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať