Za obrazovkami sme čoraz viac / Dokážeme sa chrániť pred nástrahami online sveta?

Bezpečnosť
0

Mnohí z nás potrebujú byť neustále dostupní online. Pripojení nie sme pritom len v práci, ale aj doma. Bojíme sa, že nám niečo unikne, a tak sa zobúdzame aj zaspávame s digitálnymi zariadeniami. Život v digitálnom svete pritom skrýva množstvo nástrah – od phishingu až po sofistikované kybernetické hrozby. Ako sa pred nimi ochrániť?

 

Do obrazoviek pozeráme dva celé dni v týždni

Z výskumu z roku 2018 vyplýva, že priemerný človek v Spojenom kráľovstve používa zariadenia jeden celý deň v týždni. A čo je ešte horšie, tieto čísla naďalej rastú. Novší výskum odhalil, že priemerný človek strávi pred obrazovkou až šesť hodín a 57 minút denne. Keď to spočítate, sú to celé dva dni.

Zmeny v správaní na úrovni celej spoločnosti je ťažké dosiahnuť. Od obrazoviek sa asi tak skoro neodtrhneme, preto je o to dôležitejšie zvážiť zabezpečenie tejto podstatnej časti nášho života. Dbáme na to, aby naše domy, autá a iný majetok či nehnuteľnosti boli dobre chránené zámkami, kamerovým systémom a strážnymi psami 24 hodín denne. No čo s tými dvoma dňami online? Ako chránime svoj digitálny svet?

Každé zariadenie je pre kybernetických zločincov ako okno, cez ktoré môžu preniknúť a napáchať škody. Zamyslite sa – zariadenia po­užívame na obchodovanie, bankové transakcie, vyhľadávanie miest, kde sa môžeme najesť, zisťovanie informácií o verejnej doprave, objednávanie taxíkov, komunikáciu s príbuznými, nakupovanie na internete a mnoho ďalších vecí. To, čo sme predtým mohli robiť mimo domu, teraz robíme z pohodlia gauča.

Vynovené bezpečnostné riešenia ako odpoveď na nástrahy online sveta

Ako sa teda môžete najlepšie chrániť pri všetkých týchto činnostiach? Prvým krokom je mať spoľahlivé digitálne bezpečnostné riešenie. Spoločnosť ESET prichádza s novou a vylepšenou verziou svojej ponuky pre domácnosti. Zahŕňa všetky úrovne zabezpečenia: Essential Security (ESET NOD32 Antivirus), Advanced Security (ESET Internet Security) a Premium Security (ESET Smart Security Premium). Všetky tieto produkty boli vylepšené s cieľom priniesť používateľom bezproblémový digitálny zážitok a nepretržitú ochranu.

Produkty ESET pre domácnosti ponúkajú špičkovú viacvrstvovú antimalvérovú ochranu vrátane proaktívnej ochrany pred doposiaľ neznámymi hrozbami. Ich neoddeliteľnou súčasťou je oceňovaný antivírus a antispyvér od spoločnosti ESET, ako aj pokročilé strojové učenie, ktoré zlepšuje detekciu malvéru. Dobrou správou takisto je, že spoločnosť ESET na posilnenie ochrany pred ransomvérom pridala možnosť zabezpečenia technológiou Intel® Threat Detection Technology (Intel® TDT), ktorá sa nachádza na procesoroch Intel® Core™. Táto nová vrstva zabezpečenia zvyšuje ochranu pred ransomvérom integráciou hardvérovej technológie spoločnosti Intel určenej na detekciu ransomvéru.

To dokazuje, že spoločnosť ESET sa vždy zameriava na vývoj riešení, ktoré majú maximálny výkon a zároveň nízku záťaž na operačný systém a zariadenie.

Webový portál a aplikácia ESET HOME vám ponúkajú neustály prehľad o vašom bezpečnostnom prostredí a nepretržitú ochranu. Tento ekosystém obsahuje všetky zariadenia pridané do účtu a odosiela aktualizované informácie o stave ich zabezpečenia, takže všetky svoje zariadenia môžete sledovať z jedného miesta. Platforma ESET HOME je chránená aj vlastným dvojúrovňovým overovaním a heslom.

Ako sme už spomenuli, v súvislosti s financiami je zabezpečenie veľmi dôležité. Ochrana online platieb od spoločnosti ESET predstavuje dodatočnú vrstvu ochrany pre vaše finančné údaje počas online transakcií. Integrovaný režim zabezpečenia všetkých prehliadačov zaisťuje, že sa všetky podporované prehliadače automaticky otvárajú v zabezpečenom režime. Táto možnosť sama osebe poskytuje ochranu pri používaní prehliadača pred akýmikoľvek škodlivými zmenami alebo zásahmi.

Ochrana proti phishingu aj útokom hrubou silou

S cieľom zabezpečiť ešte ďalšiu ochranu vašich finančných aktivít je do všetkých úrovní zabezpečenia od spoločnosti ESET integrovaná antiphishingová technológia. Chráni vaše súkromie a majetok pred pokusmi falošných webových stránok o získanie citlivých informácií, ako sú prihlasovacie mená, heslá alebo bankové údaje.

Jednou z funkcií je aj ochrana pred útokmi hrubou silou, ktorá blokuje pokusy o uhádnutie hesiel využívajúce protokol RDP. Útok hrubou silou je metóda systematického testovania možných kombinácií písmen, číslic a symbolov s cieľom prelomiť heslo. Medzi ďalšie technológie patria ESET LiveGrid, ESET LiveGuard, Kontrola UEFI a Ransomware Shield.

Všetky integrované funkcie a technológie sú teraz zlepšené, aby dokázali maximálne chrániť vás a vaše súkromie. Dobré a spoľahlivé bezpečnostné riešenie vám dá pocit istoty a pomôže udržať váš digitálny svet v neustálom bezpečí. Tak ako považujete za normálne chrániť svoj domov, mali by ste prirodzene chrániť aj svoj digitálny svet. ESET je tu, aby chránil vaše zariadenia.

ÚVODNÉ FOTO ZDROJ:  Vlada Karpovich / pexels.com

ESET

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať