SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Zaujímavosti zo sveta BMW Group

0

Špeciálny projekt
 

Prvé pancierové elektrické BMW i7

Model BMW i7 Protection je ako vôbec prvý pancierovaný sedan na svete s plne elektrickým pohonom skutočným priekopníkom. Využíva pohonný systém najvýkonnejšej verzie M70 s výkonom 400 kW a krútiacim momentom 745 Nm. Vozidlo má ochranné jadro BMW Protection Core so samonosnou konštrukciou z pancierovej ocele, pancierovanie podvozka, strechy a pancierové sklá, ktoré spĺňajú najvyššiu špecifikáciu ochrany na ochranu civilných osôb. Vozidlo ochráni ohrozených jedincov pred útokmi strelnými zbraňami alebo výbušninami. Napriek tomu zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,6 s a dosiahne maximálnu rýchlosť 210 km/h. To všetko pri zachovaní maximálneho pohodlia.

Zvuky od skladateľa Hansa Zimmera

Jednou z exkluzívnych vlastností nového elektrického sedanu BMW i7 sú zvuky Iconic Sounds Electric, ktoré vznikali pod taktovkou známeho skladateľa Hansa Zimmera. Stelesňujú inovatívnu formu individuálnej mobility v luxusnom segmente vytváraním komplexných zvukových pozadí. Tie siahajú od uvítacej choreografie cez signál pripravenosti na jazdu,  zvuky jazdy pre každý zo zvolených režimov My Mode až po akustické zvukové prejavy spojené so širokouhlou obrazovkou BMW Theater Screen. V novom modeli BMW i7 sa každý z týchto režimov spája aj s vlastným zvukovým pozadím. Intenzita a frekvencia zvuku jazdy sa menia podľa polohy akcelerátora a  aktuálnej jazdnej situácie, čím pre každý z režimov vzniká individuálny zvukový profil.

Bundesliga na obrazovke BMW Theatre Screen

Automobilka BMW v spolupráci s nemeckou futbalovou ligou DFL Deutsche Fußball Liga prináša do vozidiel nemeckú futbalovú Bundesligu. Zákazníci nového modelu BMW radu 7 v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku majú teraz k dispozícii vybraný obsah a priame prenosy zo zápasov, ktoré si môžu vychutnať na prednom zakrivenom displeji BMW Curved Display, ak vozidlo stojí.  V ďalšom kroku si teraz zákazníci môžu vychutnať tento obsah aj na širokouhlej obrazovke BMW Theatre Screen, ktorá je voliteľnou výbavou v BMW radu 7. Vďaka tomu sa zadné sedadlá premenia na sedadlá v prvých radoch na štadióne.

Vodíkové BMW iX5 Hydrogen – vysoký výkon v extrémnych podmienkach

Svoju pilotnú vodíkovú flotilu s vozidlami BMW iX5 Hydrogen výrobca ­intenzívne testoval aj v horúcom počasí v Spojených arabských emirátoch. Pohon vozidla s palivovými článkami fungoval pôsobivo pri teplotách ­stúpajúcich na 45 °C, ako aj na piesku a prachu, na meniacom sa sklone a s výraznými výkyvmi vlhkosti. Model BMW iX5 Hydrogen využíva systém palivových článkov s výkonom 125 kW a integrovanú pohonnú jednotku BMW eDrive piatej generácie s celkovým výkonom 295 kW. Celkovo 6 kg vodíka pre ­palivový článok je uložených vo dvojici nádrží s tlakom 700 barov a umožní vozidlu dojazd podľa WLTP až 504 km.

Mini a zelené ostrovčeky v uliciach

Slovenské zastúpenie značky MINI sa opäť finančne pripojilo k iniciatíve 10 000 stromov. V rámci nej bratislavský magistrát pracuje na pláne systematickej obnovy a trvalej udržateľnosti drevín na území mesta. Zeleň v meste pomáha v lete znižovať teplotu, hluk z dopravy, zlepšuje ovzdušie, prispieva ku krajšiemu prostrediu, zmierňuje následky prívalových dažďov a zvyšuje biodiverzitu. Súčasťou projektu iniciatívy  je aj úprava dopravných ostrovčekov uprostred ciest a križovatiek pod názvom Zelené ostrovčeky. Výmena ich povrchu z asfaltu či betónu za trávnatý alebo výsadba zelene majú podobný efekt ako sadenie stromov, navyše sa tým aj skrášli prostredie.

Zobrazit Galériu

BMW

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať