Jeff Bezos / Amazon: Znečisťujúce priemyselné odvetvia treba presunúť do vesmíru

5

Jeff Bezos hovorí, že ľudia potrebujú cestovať do vesmíru, pretože „ničia túto planétu“. Neznamená to však, že ľudstvo bude musieť opustiť umierajúcu Zem, ale skôr to, že by sme mali preniesť naše ničivé správanie do vesmíru. Bezos, ktorý vlastní spoločnosť Blue Origin na prieskum vesmíru, dúfa, že bude môcť opäť dopraviť ľudí na Mesiac v roku 2024 vďaka svojmu lunárnemu modulu Blue Moon. Je však pesimistický, pokiaľ ide o vplyv ľudí na Zem. „My ľudia budeme musieť ísť do vesmíru, ak chceme pokračovať v našej prosperujúcej civilizácii,“ povedal.

„Táto planéta je relatívne malá a naša populácia ju prerástla. Vidíme to v takých oblastiach, ako sú klimatické zmeny, znečistenie ovzdušia a ťažký priemysel. Pracujeme na zničení tejto planéty.“ Napriek tomu zdôraznil, že Zem je pre nás to najlepšie miesto. „Poslali sme robotické sondy na každú planétu v slnečnej sústave – to je dobré,“ povedal. Namiesto obhajovania presídľovania však Bezos hovorí, že ľudstvo môže zachrániť Zem „využitím vesmírnych zdrojov“. Konkrétne predpokladá, že by sme mohli presunúť vysoko znečisťujúce priemyselné odvetvia do vesmíru.

Bolo by vraj oveľa lacnejšie a jednoduchšie robiť skutočne komplikované veci, ako sú napríklad mikroprocesory, vo vesmíre a potom ich posielať späť na Zem. Zbavili by sme sa tak veľkých tovární, spôsobujúcich znečistenie. „Potom môže byť Zem obytnou zónou.“ Nevylúčil však, že niektorí ľudia by sa mohli rozhodnúť opustiť Zem úplne. V minulosti Bezos odmietal fatalistické vízie kolonizácie vesmíru, ktorými oplývala rétorika iného technologického magnáta Elona Muska, ďalšieho nadšenca vesmírneho prieskumu.

Zdroj: insider.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon online internet obchod vesmir veda

5 komentárov

no jo reakcia na: Jeff Bezos / Amazon: Znečisťujúce priemyselné odvetvia treba presunúť do vesmíru

23.7.2019 13:07
Sú to len pokrytecké slniečkárske drísty. Čo spravil on pre ochranu životného prostredia? Veľké nič. Počítače, ktoré používa Amazon, nie sú recyklovateľné a končia na smetisku v Afrike. Pritom už existuje náhrada (https://duckduckgo.com/?q="Soluboard"). Teoreticky aj z hliníka by sa to dalo vyrobiť. Lenže ľudia ako Bezoš nedajú ani cent navyše za ekologický výrobok. Jediné, čo ich zaujíma je zisk. Bojkotujem Amazon.
Karol
Reagovať

RE: no jo reakcia na: no jo

2.8.2019 14:08
ty si akurát tak poriadny uj tmársky ako tvoji kámoši, čo majú plnú sprostú papuľu slniečkárstva. Vieš veľké guľové.
Reagovať

nepochopil si reakcia na: Jeff Bezos / Amazon: Znečisťujúce priemyselné odvetvia treba presunúť do vesmíru

23.7.2019 12:07
priemysel chce spravit vo vesmire napriklad tazba meteoritov mesiaca..vyroba napr na orbite
a hotove suciastky-hadzat na zem v kapsuliach s padakom napr Procesory lieky
energiu mikrovlnami prenasat na zem

prvotna vynaska technologie bude trochu drahsia (vyvoj)
preto treba vyrobit univerzalny robot co dokaze sam seba reprodukovat a produkovat tovarne z materialu mimo zeme

vynaska ludi sa casom moze vyriesit napriklad space X s viacpouzitelnzmi raketami, vytahom, hybridnym motorom na SKYLON co vyraba britania, alebo orbitalnu slucku, ci kyvadlo

Reagovať

RE: nepochopil si reakcia na: nepochopil si

23.7.2019 16:07
Heh ze nepochopil, co sa tam da chapat prosim ta? zlepis si dokopy par vedecko-bulvarnych clankov a uz mas pocit ze je o nas postarane a staci len cakat a kukat jak to vsetko za nas urobia nasi novodobi hrdinovia digitalneho veku typu muska, bezos, ... :) Nic z toho co opisujes pre uskutocnenie tohto planu neexistuje. Na to netreba ziadneho genia aby toto vymyslel, vymyslene to uz davno je a vidis to v kazdom druhom sci-fi filme ako by to malo fungovat. Hacik je v tom ze vsetko caka na nejaky mega technologicky prielom. Tak to rovno mozem vyhrabat nejaky podobny clanok odtialto o tom ako sa vedcom podarilo teleportovat cosi odvolakia kamsi a vyhlasit ze "vsetky nase problemy sveta vyriesi teleport" a bude to pravda lenze my ziaden teleport nemame a tymto tempom budeme ako civilizacia pod drnom skor nejaky mat budeme :)
Reagovať

blaboly reakcia na: Jeff Bezos / Amazon: Znečisťujúce priemyselné odvetvia treba presunúť do vesmíru

23.7.2019 09:07
Ked si porovname kolko zdrojov stoji vynaska jednej tony materialu na obeznu drahu tak nechapem ako moze z ust vypustit taku mudrost ako znecistujuci priemysel presunme do vesmiru. Keby vlastnil podnik na pestovanie hrachu tak by tvrdil ze zachrana zemegule spociva v tom ze vsetci teraz zacneme jest hrach 3 krat do dna. Vsetci sa predhanaju v genialnych napadoch ako zachranit zem lebo nam uz nestaci a to vazne nik nevidi najjednoduchsie riesenie: "prestat sa kurva mnozit ako kraliky a vratit populaciu na udrzatelnu hladinu".
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať