SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Zoznámte sa s inteligentnými technológiami a vyberte si tú pravú chladničku

Tlačové správy
0

Časy, keď sa potraviny skladovali v pivnici a v podzemí, sú už našťastie nenávratne preč. Temné priestory vystriedali chladničky, ktoré sú pre skladovanie potravín pohodlnejšie a efektívnejšie. Chladnička je jediným spotrebičom v domácnosti, ktorý funguje v nepretržitej prevádzke, preto je pri jej výbere dôležité prihliadať k niekoľkým faktorom. Prinášame vám niekoľko tipov, na čo pri výbere myslieť a na čo si dať pozor.

V prvom rade je potrebné si ujasniť, o aký typ máte záujem. Výber konkrétneho typu závisí najmä na priestore, ktorý vo svojej domácnosti chladničke vyčleníte. Chladnička s mrazničkou umiestnenou v hornej časti je vhodná do domácnosti s menším počtom členov, aj keď súčasné kapacity týchto chladničiek konkurujú aj väčším typom. Klasická chladnička s mrazničkou umiestnenou v dolnej časti sa hodí pre bežné rodiny a typy s dvojkrídlovými dverami, tzv. Americké chladničky sú vhodné pre väčšie rodiny a do rodinných domov.

Na trhu sú k dispozícii aj vstavané modely, ktoré vďaka menšej konštrukcii umožňujú chladničke prispôsobiť sa celkovému dizajnu kuchynskej linky. Daňou za jednotný vzhľad je však menší vnútorný priestor. Pokiaľ ale preferujete čistý dizajn, značka Samsung ponúka unikátny koncept chladničiek Kitchen Fit, ktoré spájajú benefity vstavaných spotrebičov s výhodami tých voľne stojacich. Pre skutočných technologických nadšencov je potom k dispozícii technológia Family Hub, vďaka ktorej je chladnička pripojená k wi-fi. Nielenže umožňuje mať dokonalý prehľad o zásobách potravín, ale na jej obrazovke môžete ovládať audio systém alebo dokonca sledovať televízny program. Ďalej sa už výber chladničiek zužuje podľa jednotlivých funkcií a osobných preferencií.

Vyberte tú správnu a vybavte svoju domácnosť výhodnejšie
Zákazníkov značky Samsung navyše poteší jarná bonusová akcia. V období od 15. apríla do 4. júna 2017 je možné využiť cenové zvýhodnenie celkovo na 10 vybraných modelov chladničiek špičkovej kvality, na ktorých je možné ušetriť 74 €. Bonus je možné uplatniť na vybraných predajniach na území Českej republiky a Slovenska prostredníctvom jednoduchej registrácie na www.samsung-bonus.eu. Vďaka širokej ponuke praktických funkcií si určite vyberie každý tú pravú chladničku pre svoju domácnosť.

True No Frost
Technológia True No Frost znateľne šetrí energiu vďaka zabraňovanie vzniku námrazy, pretože s každým milimetrom námrazy stúpa spotreba chladničky o 10 %. Spotreba energie je nemenná a energetická trieda tak zostáva zachovaná po celú dobu prevádzky. Chladnička s technológiou True No Frost tiež chladí takmer dvakrát rýchlejšie, čím sa znižuje zaťaženie chladiaceho systému a predlžuje životnosť spotrebiča. V chladničke vďaka beznámrazovej technológii taktiež nedochádza ku kondenzácii vlhkosti, čím sa zabraňuje tvorbe plesní.

Multi Flow / All Around Cooling
Technológia dynamického chladenie vzduchom zaisťuje cirkuláciu vzduchu vo viacerých smeroch a to pomocou malých prieduchov nad každou policou chladničky. Tým je zachovaná teplota naprieč celou chladničkou, obzvlášť po otvorení dverí. Chladenie každej časti priehradiek súčasne potom zabezpečí dlhšiu čerstvosť vašich potravín.

Digitálny invertorový kompresor
Digitálny invertorový kompresor zabezpečuje bezproblémový chod chladničiek Samsung. Jeho podstata spočíva v plynulosti chodu - nepretržite reguluje teplotu v chladničke prostredníctvom zmeny rýchlosti otáčok. Podľa hodnôt, ktoré snímajú senzory teploty vnútri aj mimo chladničky, upravuje len svoju rýchlosť, čím nevznikajú energeticky náročné výkyvy chodu motora pri otváraní dverí chladničky. Ďalšou výhodou digitálneho invertorového kompresora Samsung je výrazne tichší chod v porovnaní s klasickými konkurenčnými kompresormi. Príjemný a zároveň užitočný bonus predstavuje 10-ročná záruka na kompresor.

Space Max Technology™
Vďaka technológii SpaceMax Technology™ má chladnička viac vnútorného úložného priestoru ako priemerný model a to pri zachovaní štandardných vonkajších rozmerov. Tenké vnútorné steny vytvárajú až o 30 litrov väčšiu a širšiu vnútornú kapacitu bez toho, aby ohrozovali energetickú náročnosť. Táto technológia je použitá napríklad v modeloch RB5000J, 7000J a 8000J.

5 režimov konverzie
Chladničky Samsung s mrazničkou vo vrchnej časti (RT5000K a 6000K) disponujú prídavnou funkciou v podobe 5 režimov konverzie. Mraznička sa tak dá v priebehu pár minút zmeniť na chladničku alebo úplne vypnúť a chladničku je možné v prípade odchodu na dlhší čas vypnúť a nechať spustenú len vrchnú časť, aby sa šetrila energia.

* Teplota priehradiek zostáva pod 15 °C s využitím iba malého množstva elektrickej energie.

Technológie chladenia potravín sa za posledné roky značne posunuli a vyvíjajú sa aj naďalej. Preto je pred samotnou kúpou vhodné sa zoznámiť s dostupnými technológiami a podľa svojich preferencií a potrieb zvoliť tú pravú chladničku.

 

Zobrazit Galériu

Samsung

Všetky autorove články
Samsung chladnicka

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať