iRobot Roomba i3+ je najlacnejší vysávač s vyprázdňovacou dokovacou stanicou

0

iRobot predstavil dva nové robotické vysávače strednej triedy Roomba i3 a i3+. Model s označením plus je najlacnejší vysávač spoločnosti, ktorý je dodávaný s čistiacim dokom. Až doteraz boli samovyprázdňovacie robotické vysávače poriadne drahé, najlacnejší takýto model i7 sa predáva za 799 dolárov. Spoločnosť ponúka  novinku Roomba i3 za 399 dolárov, zatiaľ čo Roomba i3+ s čistiacou základňu stojí 599 dolárov.

Zákazníci sa môžu rozhodnúť teraz ušetriť a kúpiť si Roombu i3 s bežným dokom a čistiacu základňu si k nej dokúpiť neskôr. Základňa slúži ako nabíjačka aj ako samovyprázdňovacie riešenie, pretože vnútri má veľké vrecko, ktoré umožní 30-krát vyprázdniť nádobu na odpad z vysávača. U mnohých bude teda trvať niekoľko mesiacov, kým bude treba vrecko zo základne vymeniť.

Séria Roomba i3 je dosť inteligentná na to, aby vedela, kedy sa jej nádoba počas vysávania zaplní, potom sa vráti k samočistiacej základni, aby ju vyprázdnila a dobila batériu. Následne vysávač pokračuje v upratovaní bez akejkoľvek interakcie používateľa. Kompromis vyvažujúci nižšiu cenu je v tom, že nové modely neobsahujú funkciu inteligentného mapovania, ktorá umožňuje vysávačom Roomba zmapovať váš dom, takže im môžete povedať, aby čistili konkrétne miestnosti a dokonca aj konkrétne oblasti konkrétnych miestností.

Séria i3 však má všetky funkcie, ktoré priniesla nedávna aktualizácia spoločnosti zameraná na podporu umelej inteligencie iRobot Genius Home Intelligence. Je takisto kompatibilná s Google Assistant, Amazon Alexa a IFTTT. Disponuje konektivitou cez Wi-Fi, takže vysávače možno ovládať pomocou smartfónovej aplikácie.

Čistiaca základňa je vybavená vreckami AllergenLock, ktoré bránia uvoľňovaniu prachu a alergénov do vzduchu, a vysokoúčinný filter, ktorý zachytáva 99 % peľu, plesní, roztočov a srsti mačiek a psov. Nové modely sú k dispozícii v USA a Kanade a na ďalšie trhy sa dostanú v prvom štvrťroku budúceho roka.

Zdroj: androidcentral.comtheverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
robot stroj

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať