ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

nVidia ukázala Pascal, budúcnosť grafických čipov

0

nvidia-buducnost_grafik.jpg nVidia sa na GDC v prezentáciách rozbehla a predstavila aj svoj nextgen grafický čip nazvaný Pascal. Novinka úplne zmení čipy, ako ich poznáme, a to technológiami ako NV Link (unifikovaná virtuálna pamäť) a 3D pamäť, čo úplne odstráni akékoľvek obmedzenie rýchlosťou pamätí.

Samotný NV Link je zameraný na zvýšenie rýchlosti presunu dát medzi CPU a GPU, a to minimálne na 80 GB/s z aktuálnych 16 GB/s, zároveň spojí hlavnú pamäť s grafickou pamäťou a vývojári sa nebudú musieť zaoberať presunom dát.

3D pamäť je pamäť naskladaná na sebe, čím umožní 2,5× viac pamäte v jednom čipe, 4× zníži spotrebu a zároveň zvýši prietok dát na 1 TB/s.

nvidia-buducnost_grafik2.jpg

Nakoniec Pascal nebude len na grafiku, ale aj pre servery, cloudové centrá, HPC a veľa ďalšieho. Vyjde v roku 2016 a bude nasledovať práve sa rozbiehajúce čipy Maxwell. Graf naznačuje, že čipy Maxwell budú v sebe mať priamu podporu DX12, je teda možné, že už aj prvé karty 750 a 750ti ju už majú zapracovanú, len zatiaľ to nVidia neohlásila.

nvidia-buducnost_grafik3.jpg

Zdroj: Sector

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať