SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

10 miliárd nových zariadení pre 5G siete bude potrebovať nové telefónne čísla. Japonské budú 14-miestne

0

Okrem vyšších prenosových rýchlostí budú siete 5G podporovať aj miliardy novo pripojených zariadení – od automobilov až po senzory IoT, a to každé s vlastným telefónnym číslom. Keďže nasadenie 5G sietí je už pred dverami, Japonsko sa pripravuje na prudký nárast dopytu po nových telefónnych číslach tým, že rozšíri maximálny počet číslic v nich z 11 na 14. To umožní mobilným operátorom ponúknuť 10 miliárd nových čísel.

Zatiaľ čo v Spojených štátoch je pred 7-miestnymi účastníckymi číslami vždy trojmiestne kódové číslo geografickej oblasti, japonským mobilným telefónom a iným bezdrôtovým zariadeniam sú priradené negeografické čísla. V januári 2017 sa v krajine zaviedlo predčíslie 020 pre zariadenia IoT, mobilné telefóny zvyčajne používajú predvoľbu 070, 080 a 090, pričom všetky používajú 11-miestne čísla.

Podľa novín Japan Times však japonské ministerstvo komunikácií očakáva, že 11-miestne čísla by sa mohli do roku 2022 vyčerpať, pretože nové komerčné 5G siete povedú k zvýšeniu dopytu. Len dva roky po pridelení 80 miliónov 11-miestnych  čísel s 020 už v marci 2019 japonskí operátori používali 32,6 milióna z nich.

Návrh rozšíriť počet číslic „najneskôr do konca roku 2021“ už prijali poprední japonskí operátori NTT Docomo, KDDI a SoftBank. Štrnásťmiestne telefónne čísla sa však zrejme budú dať pre priemerného používateľa ťažko zapamätať, čo sa môže ukázať ešte zložitejšie pre starnúcu populáciu. Na druhej strane vďaka čoraz širšiemu používaniu „kontaktových“ aplikácií na smartfónoch si väčšina ľudí ani nemusí pamätať jednotlivé telefónne čísla.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
5G siet mobil Digital dáta telefon smartfon internet IoT

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať