SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

5 nevyhnutných zariadení spoločnosti Lenovo™ pre digitálneho tvorcu

Tlačové správy
0

Vyzývame všetkých tvorcov obsahu: Spoločnosť Lenovo má víziu sprístupniť inteligentnejšiu technológiu pre kreatívnejší svet – a všetci ste vítaní. Tento užitočný sprievodca vám pomôže vybrať, ktoré zo zariadení novej spotrebiteľskej série Creator spoločnosti Lenovo sa vám hodí – medzi dvomi super prenosnými notebookmi, výkonnou desktopovou vežou a dvomi 27-palcovými monitormi s vysokým rozlíšením. Ponorme sa do detailov.

Nedávny globálny výskum zistil, že viac než 200 miliónov tvorcov používajúcich PC sa aspoň raz za týždeň1 púšťa do svojich tvorivých činností spojených s prácou alebo zábavou. Jedná sa o spotrebiteľov, ktorí majú potešenie z fotografovania, digitálneho rozprávania príbehov a hrania sa s kreatívnymi softvérovými nástrojmi a zaujímavými zariadeniami – nie sú nevyhnutne platenými profesionálmi, grafickými umelcami a filmármi. Táto osobitná skupina nadšencov, nezávislých pracovníkov a nadšencov sociálnych médií inšpirovala spoločnosť Lenovo na vytvorenie novej série Creator PC a monitorov Windows® 10, ktoré budú predstavené na CES®.

Každé zariadenie prichádza špeciálne označené ako súčasť edície Creator spoločnosti Lenovo a je určené na pomoc spisovateľom, umelcom a návrhárom, aby spolupracovali a používali technológiu na vytváranie ich ďalších majstrovských diel a zároveň ponúka vysokovýkonné produktívne nástroje na každodennú prácu. Plus najnovšia verzia softvéru Lenovo Vantage ponúka jedinečný zážitok prispôsobený pre tvorcov s príslušným obsahom a exkluzívnymi ponukami. Umelci môžu pripojiť ovládací panel digitálneho obsahu Creators k svojmu hlavnému panelu, aby ľahko preskočili k svojim aktívnym dizajnérskym aplikáciám Adobe®.

A ak sa niekedy zaseknete, stačí iba zavolať, napísať e-mail alebo chatovať na podporu zákazníkov Lenovo Premium Care, aby ste ako držieľ balíkov služieb mali poskytnutý nepretržitý prístup odborným technikom, ktorí teraz pôsobia na viac ako 36 geografických trhoch a ďalšie miesta budú oznámené neskôr v roku 2020.

#1 – Máte nápad? Zrealizujte to s Lenovo Yoga Creator 7

Skúste si predstaviť, čo by znamenalo pre vaše budúce výtvory vysokokvalitné audio, jasná obrazovka s vysokým rozlíšením a mohutný výkon s procesormi Intel® Core™ i7 10. generácie (už čoskoro) na dosah vašej ruky. Elegantný a ľahký notebook Yoga Creator 7 je náš nový prémiový prenosný počítač prispôsobený potrebám mobilných tvorcov digitálneho obsahu.

Ľahký prechod medzi výkonnostnými režimami s programom Lenovo Q-Control, ktorý pri vytváraní originálnych 3D počítačových animácií, grafiky alebo úprav fotografií prepne na vyšší výkon. S pomocou umelej inteligencie sa inteligentné chladenie samo nastaví na úlohy vykonávané používateľom a na chladenie a optimalizovanie životnosti batérie až o 20 percent.3

Pre umelcov a dizajnérov je ťažké nájsť lepšiu možnosť ako voliteľný sklenený displej s rozlíšením Full HD s 15,6-palcovým displejom so 100-percentnou farebnou škálou sRGB, ktorý ponúka celú škálu farieb systému Pantone Matching System®. Poháňaný najnovšími grafickými procesormi NVIDIA® GPU a Studio a obohatený o reproduktorový systém Dolby Atmos® pre pohyblivý zvuk, ktorý je k dispozícii cez slúchadlá alebo reproduktory PC špeciálne navrhnuté a vyladené spoločnosťou Dolby, je Yoga Creator 7 certifikovaný nezávislým dodávateľom softvéru na spúšťanie aplikácií, vrátane akýchkoľvek aplikácií pre kreativitu, ktoré sú uložené na používateľskom paneli Digital Content Creators4 pri optimálnom výkone.

Pre rýchlejšiu produktivitu umožňujú Lenovo Smart Assist na Yoga Creator 7 hands-free prihlásenie a automatické odhlásenie cez infračervenú kameru s Windows Hello™ alebo jej zabudovanú čítačku odtlačkov prstov. Vďaka modernému pohotovostnému režimu môžu autori obsahu zdvihnúť veko svojho laptopu Yoga a mať pripravené e-maily a upozornenia bez toho, aby čakali na reštartovanie systému. A môžu požiadať Amazon® Alexa® aby vyhláskovala ľubovoľné slovo pomocou obľúbených slovníkových schopností stiahnutých z celého sveta.5

Pre Yoga Creator 7 a Lenovo PC s Windows 10 čoskoro prídu aj ďalšie funkcie Alexa6, ako je napríklad možnosť vysielať oznámenia po celom dome na aktívnych zariadeniach s podporou technológie Alexa a nové príslušenstvo Smart Light7, ktoré sa rozsvieti, keď Alexa počúva.Navyše si vychutnajte vylepšenú funkciu Smart Home, ktorá používateľom Alexa umožňuje povedať iba jeden príkaz na aktiváciu celých skupín zariadení pripojených k internetu vecí naraz, alebo jednotlivo.

Ultra prenosný, 1,9 kg a 16,4 mm tenký Yoga Creator 7 má voliteľné WiFi 6 a až 13 hodín životnosti batérie8 s Rapid Charge, ktoré umožňuje dosiahnúť až 80 percent životnosti batérie za jednu hodinu nabíjania9, keď sa pracuje za chodu. Plus jeho podsvietená klávesnica s numerickou časťou, ktorá uľahčuje prispôsobenie špecifikácií obrázkov.

# 2 – Skutoční umelci budú milovať nový IdeaPad™ Creator 5

Bez ohľadu na to, ako sa usilujete o kreatívne úspechy – či už zdieľaním inšpiratívnych nápadov prostredníctvom sociálnych médií alebo ilustrovaním knihy, nový Lenovo IdeaPad Creator 5 je prenosný počítač pre širokú verejnosť, ktorý vás tam dostane rýchlejšie a za primeranú cenu.

S IdeaPad Creator 5 môžete zažiť procesor Intel i7 až 10. generácie a 15,6-palcový Full HD displej v prepínacej rovine (IPS) so 100 percentami AdobeRGB.

Poháňaný najnovšími grafickými kartami NVIDIA GPU a študiovými ovládačmi, využite svoj prenosný počítač IdeaPad Creator 5 na streamovanie svojho vlogu so vstavanou webkamerou HD s integrovanou uzávierkou súkromia a sledujte inštruktážne videá s Adobe Photoshop prepojené s vaším rozhraním4 Vantage Digital Creators v krištáľovo čistom zvuku Dolby Audio™.

IdeaPad Creator 5 je určený pre umelcov, ktorí potrebujú zenový pracovný priestor na tvorbu obsahu, je tak možné meniť výkon prostredníctvom Lenovo Q-Control alebo využiť jeho vlastnosť inteligentného chladenia pre vyvážené chladenie a tichý ventilátor, ktorý pomocou umelej inteligencie optimalizuje životnosť batérie až do 20 percent3. Zariadenie, ktoré váži približne 2,2 kg, prichádza s funkciami Alexa5 a až s 16 GB DDR4 pamäte a 1TB PCIe SSD úložiskom. K dispozícii je v špeciálnej tmavozelenej farbe Dark Moss2 a je ideálnym notebookom na vytváranie grafík a videí v pohybe s až 8 hodinami životnosti batérie8  s Rapid Charge.9

# 3 – Vytvorte svoj vlastný príbeh s výkonným IdeaCentre™ Creator 5

Predstavte si výkonného pracanta na tvorbu digitálneho umenia, ktorý sa nestratí ani vo vašej domácej kancelárii. Lenovo IdeaCentre Creator 5 je náš moderný viacúčelový stolný počítač, ktorý ponúka tvorcom obsahu tiché prevádzkové prostredie, ktoré potrebujú na uvoľnenie svojej kreativity.

Táto mimoriadne praktická počítačová veža pre rodinné použitie s najnovšími procesormi Intel Core i9 je nastavená v priebehu niekoľkých minút a vyzerá skvele v prakticky akomkoľvek pracovnom prostredí a v jej prirodzenej farbe Dark Moss.2

Tvorba skvelého obsahu, ako je napríklad úprava videa, si vyžaduje viac výkonu, preto sme pridali až 16 GB pamäte DDR4 a grafickú kartu až do NVIDIA GeForce® RTX ™ 2060, aby sa zábava a tvorba videa stali príjemnejším zážitkom.

# 4 – Monitor Lenovo Qreator 27 pre extrémny náhľad a zvuk

S novým monitorom Lenovo Qreator 27 určeným pre tvorcov obsahu a médií očakávajte neuveriteľný audiovizuálny zážitok s 27-palcovým displejom 4K UHD (3 840 x 2 160) IPS, s inteligentným krišťáľovým zvukom a s dizajnom obrazovky takmer bez okrajov.

Zvuk z inteligentného krištáľového displeja sa vyvíja a prúdi synchrónne s pohybmi na obrazovke, zatiaľ čo integrovaný panel obrazovky vibruje ako membrána reproduktora – ponorí tak tvorcu obsahu do zvuku a umožňuje zvukovým efektom vo videách skutočne ožiť.

Spravujte produktivitu s jedinečnou funkciou Smart Power10, ktorá optimalizuje spotrebu energie identifikáciou kompatibilných zariadení, ktoré sa nabíjajú pri pripojení k monitoru, aby sa docielilo správne rozdelenie energie pre každné z nich. Retušovanie fotografií a úprava videa budú hračkou, keď si prezeráte farby tak, ako mali byť videné, s vysoko kvalitným rozsahom prírodných farieb monitora Lenovo Qreator 27 s 10-bitovou hĺbkou farieb, 98% farebnou škálou DCI-P3 a podporou viac ako jednej miliardy farieb.

Jednokáblové riešenie súčasne poskytuje napájací, dátový, obrazový a zvukový signál a umožňuje bezproblémové pripojenie k notebookom, smartfónom a iným kompatibilným zariadeniam. Vychutnajte si navyše desktop bez prekážok s praktickou funkciou bezdrôtového nabíjania11 zabudovanou do podstavca.

Monitor je navrhnutý s minimalistickým vzhľadom, ktorý ocenia kreatívne typy, je k dispozícii vo farbe Iron Grey s povrchovou úpravou kovový chróm a je certifikovaný s technológiou TÜV®RheinlandEye Comfort, ktorá pomáha znižovať únavu očí.

# 5 – Vytvorte úplnú jasnosť s monitorom Lenovo Q27h

Pri budovaní svojho online portfólia pracujte s novým prémiovým monitorom Lenovo Q27h, ktorý umožňuje používateľom bezproblémovo prepínať medzi zábavou a ich najnovším kreatívnym projektom, a to bez zníženia kvality, estetiky alebo funkčnosti.

Zistite rozdiel, ktorý vytvára 27-palcový QHD (2560 x 1440) IPS displej s vysokým rozlíšením a 350 nitmi jasu. Ak je monitor pripojený ku kompatibilnému prenosnému počítaču, mobilnému zariadeniu alebo obľúbenému štúdiovému zariadeniu prostredníctvom jednokáblového riešenia USB Typ-C, umožňuje správne rozdelenie energie10 do každého zariadenia pre rýchly prenos zvukových signálov, údajov a videa - a to všetko súčasne.

Rám takmer bez okrajov je vybavený integrovanými reproduktormi pre vynikajúci zvuk a prináša výrazne širší zážitok pri hraní najnovších herných titulov vo vašom voľnom čase s mimoriadne rýchlou reakčnou dobou 4 ms, hladkou obnovovacou frekvenciou 75 Hz, ktorá znižuje rozmazanie pohybu pri hraní, všetko podporované technológiou AMD® Radeon FreeSync ™.12 Je to tiež prakticky bez blikania a certifikácia TÜV Rheinland Eye Comfort, ktorá odľahčuje očiam a poskytuje úžasnú kvalitu obrazu.

Rám takmer bez okrajov vybavený zabudovanými reproduktormi pre vynikajúce audio prináša pozoruhodný zážitok so širším pohľadom, keď hráte najhorúcejšie tituly hier vo svojom voľnom čase s veľmi rýchlym 4ms časom odozvy, hladkou 75 Hz obnovovacou frekvenciou na zníženie rozmazania pohybu v hre, a to všetko podporované s AMD® Radeon FreeSync™12. Monitor je taktiež prakticky bez blikania a certifikácia TÜV Rheinland Eye Comfort odľahčuje očiam a poskytuje úžasnú kvalitu obrazu.

Cena a dostupnosť v Severnej Amerike13

  • Očakáva sa, že 15-palcový Lenovo Yoga Creator 7 bude k dispozícii na vybratých trhoch, nebude k dispozícii v Severnej Amerike.13
  • Očakáva sa, že 15-palcový IdeaPad Creator 5 bude k dispozícii na vybratých trhoch, nebude k dispozícii v Severnej Amerike.13
  • IdeaCentre Creator 5 bude už od 1 099.99 $ a očakáva sa, že bude k dispozícii od októbra 2020.13
  • 27-palcový monitor Lenovo Qreator 27 bude už od 899.99 $ a očakáva sa, že bude k dispozícii od marca 2020.13
  • 27-palcový monitor Lenovo Q27h bude už od 349.99 $ a očakáva sa, že bude k dispozícii od apríla 2020.13
  • Cena a dostupnosť všetkých produktov na Slovensku ešte nebola potvrdená.

 

Lenovo

Všetky autorove články
Lenovo creator notebook monitor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať