ADATA mieri do prémiového segmentu

1

Spoločnosť ADATA veľa ľudí pozná ako výrobcu kvalitných a cenovo dostupných doplnkov, power bankov, pamäťových kariet a ďalšieho príslušenstva. Z dlhodobejšej perspektívy sa ADATA snaží presadiť aj v segmente herných doplnkov pre ktoré vyhradila samostatnnú značku XPG a svoje komponenty mieri aj do prémiovej triedy. Pozitívne však je že aj tu zachováva prijateľné ceny.

Na prezentácii v Brne sme si mohli pozrieť aktuálne novinky vo viacerých kategóriách. V power bankoch má ADATA širokú ponuku modelov rozdelených do troch kategórií. V základnej Classic ktorá obsahuje 6 modelov sú cenovo dostupné powerbanky s plastovým púzdrom s výberom rôznych dizajnov a farieb ktoré sa dodávajú v kapacitách 10 000 až 20 000 mAh.

Zariadenia používajú kvalitné Li-Ion články LG a ohňovzdorný plast. V kategórii Premier sú tri modely s hliníkovým púzdrom s kapacitami 7000 – 10 050mAh  pričom najvyšší z modelov podporuje obojsmerné rýchlonabíjanie štandardu QuickCharge 3.0.

V kategórii Durable and Oudoors nájdete zodolnené modely ako D8000L s kapacitou 8000mAh krytím IP54 a vstavaným LED svetlom ktorý ocenia hlavne outdoorový fanúšikovia a cestovatelia alebo D16750 s krytím IP67 a kapacitou až 16750 mAh.

ADATA sa však orientuje aj na výrobu pamäťových kariet a v ponuke nájdete aj širokú ponuku SSD. Pamäťové karty SD a micro SD sú dodávané v kapacitách až do 256 GB a v rýchlostných kategóriach do V30 pre zbernicu UHS-I a až V90 pre najnovšiu zbernicu UHS-II. V ponuke SSD nájdete interné modely pre rozhranie SATA 6GB aj pre rozhranie M.2 vrátane NVME zbernice.

Široké je však aj portfólio externých SSD ktoré zahŕňa aj nový rad stolných prenosných SSD HV300 so Slim dizajnom rovnako ako odolné modely SD700 s krytím IP68 a kapacitou až 1TB alebo a herné SD600.

Na vrchole ponuky stojí ultra prenosný model SE730H s hliníkovým púzdrom, rozhraním USB 3.1 Gen2 a kapacitou až 512 GB. V ponuke je aj viacero modelov externých HDD vrátane zodolnených.

Pre hráčske produkty je vyhradená značka XPG. Pod ňou nájdete špecializované RAM moduly s RGB podsvietením, SSD disky s chladením, klávsnice, slúchadlá myši aj externé SSD.

Zaujímavosťou sú nové pamäťové DDR4 moduly D80 RGB s unikátnym systémom olejového chladenia a RGB podsvietením alebo prídavný chladič na M.2 SSD s RGB podsvietením.

V produktovej línii ERATO predstavuje ADATA niekoľko modelov bezdrôtových štuplových slúchadiel ktoré sa pohybujú v prémiovej triede.

Viac informácií nájdete v priloženom videu.      

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

Opravte si tie patvary reakcia na: ADATA mieri do prémiového segmentu

13.4.2018 13:04
power bankov => power bánk
V power bankoch má => V power bankách má
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať