SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

SanDisk Extreme Go / Vysoká kapacita s dobrou rýchlosťou

0

Flash diskov dnes nájdete na trhu veľké množstvo v rôznych veľkostiach, tvaroch, rýchlostiach aj kapacitách. Pre bežného používateľa je preto výber medzi nimi náročný a často siaha prvoplánovo po kombinácii nízkej ceny a vysokej kapacity.

SAMSUNG 042024 Advertisement

V ideál­nom svete by to síce bola dobrá voľba, ale reálny svet má od toho ďaleko, a preto sa treba pozerať aj na rýchlosť konkrétneho disku. Jedným zo zaujímavých modelov môže byť disk z radu SanDisk Extreme Go s kapacitou 128 GB, ktorý som dostal na test. Novinka sa okrem testovanej verzie vyrába aj s kapacitou 64 alebo 256 GB.  Telo USB disku je kovové, s veľkosťou zodpovedajúcou rozmerom portu USB-A. Je vložené do plastového rámika, do ktorého sa dá zasunúť tak, že koniec lícuje s rámikom, čím ho čiastočne chráni. Vo vrchnej časti zostane aj po zasunutí očko na nosenie na kľúčoch či na šnúrke. Disk sa pripája k portu USB-A vo verzii USB 3.2 Gen. 1.  Výrobca však myslí aj na bezpečnosť vašich súborov. Šifrovací softvér SanDisk SecureAccess2 dostanete nahraný priamo na disku a umožňuje vám umiestniť si kritické súbory do priečinka trezoru, chrániac ich tak pred neželaným prístupom. V prípade náhodného vymazania dát alebo chyby disku má SanDisk k dispozícii softvér RescuePRO Deluxe 3, ktorý si možno stiahnuť zo stránky výrobcu a obnoviť ním poškodené dáta.

Pri teste programom Crystal Disk Mark dosiahol SanDisk Extreme Go maximálnu rýchlosť čítania 399,6 MB/s a zápisu 165,9 Mb/s. To sú veľmi slušné výsledky. Vcelku ide o malý a rýchly USB disk s dostatočnou kapacitou na prenos veľkých objemov dát, ako sú videoprojekty, súbory fotografií a podobne.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Malé rozmery, kapacita, rýchlosť
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Kapacita 128 GB, konštrukcia: kov + plast, rozmery 60,3 × 18 × 7,4 mm, konektivita USB-A, verzia USB 3.2 Gen. 1, prevádzkový rozsah teplôt 0 °C – 45 °C

Cena: 29,70 EUR

HODNOTENIE: 9/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať