SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

ASUS Zenbook DUO, prvý notebook na svete s dvoma 14" OLED displejmi, je v predaji na Slovensku

Tlačové správy
0

Dva dotykové 14" 3K 120 Hz OLED displeje ponúkajú veľkú pracovnú plochu, výnimočnú všestrannosť na cestách a bezproblémový multitasking

SAMSUNG 042024 Advertisement

  • Revolučný dizajn: dva 14" 3K 120 Hz ASUS Lumina OLED displeje sú integrované v 1,35 kg ultraprenosnom šasi a vytvárajú 19,8" plochu
  • Prirodzene všestranný: k dispozícii je viacero režimov používania, ako je režim dvoch displejov, notebook, stolný režim a režim zdieľania
  • Výnimočne schopný: procesor Intel® Core Ultra 9; prémiový audiovizuálny zážitok; 2x Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI® 2.1 (TMDS)
  • Poháňaný AI: prirodzená tvorba obsahu vďaka zlepšenému grafickému čipu, procesor s integrovaným zrýchlením AI a Windows Copilot

ASUS začal predaj revolučného notebooku Zenbook DUO (2024) UX8406, prvého ultraprenosného notebooku s dvoma 14-palcovými 3K 120 Hz OLED dotykovými displejmi na svete[1]. Toto neuveriteľné zariadenie ponúka odnímateľnú plnohodnotnú Bluetooth® klávesnicu ASUS ErgoSense s touchpadom a nanovo definuje všestrannosť na cestách.

Zenbook DUO s certifikáciou Intel® Evo Edition kombinuje všestrannosť multitaskingu s výnimočnou mobilitou v šasi s hmotnosťou iba 1,35 kg[2]. Dva plnohodnotné 3K 120 Hz ASUS Lumina OLED displeje s pomerom strán 16 : 10 sú spojené 180° pántom, ktorý umožňuje okamžite rozšíriť pracovnú plochu až do veľkosti 19,8 palca. Tento pracovný priestor je možné využiť vertikálne alebo horizontálne, a to viacerými spôsobmi. K dispozícii sú režimy notebook, dva displeje, stolný režim a režim zdieľania. Ich efektívne využitie zabezpečuje intuitívny softvér ASUS ScreenXpert. Nabíjateľnú klávesnicu je možné odpojiť, aby ste naplno využili veľký pracovný priestor, alebo umiestniť na spodnú časť a používať zariadenie ako tradičný notebook.

Zenbook DUO maximalizuje produktivitu a zábavu počas celého dňa s procesorom až do Intel Core Ultra 9 so zabudovanou neurónovou jednotkou (NPU) pre zrýchlenie umelej inteligencie, s až 32 GB RAM typu LPDDR5x, až 2 TB PCIe® 4.0 SSD úložiskom, 75 Wh batériou a audiosystémom s certifikáciou Harman Kardon a technológiou Dolby Atmos®.

Zenbook DUO je navrhnutý s dôrazom na udržateľnosť a trvácnosť. Obsahuje rôzne recyklované materiály a spĺňa testy odolnosti podľa amerických noriem MIL-STD-810H s cieľom maximalizovať životnosť zariadenia.

Revolučný dizajn

Zenbook DUO je prvý notebook na svete s dvoma 14-palcovými dotykovými OLED displejmi s rozlíšením 3K a frekvenciou 120 Hz. Toto revolučné zariadenie obsahuje dve obrazovky, odnímateľnú klávesnicu a zabudovaný stojan a nanovo definuje všestrannosť na cestách. Vďaka certifikácii Intel Evo Edition kombinuje všestrannosť multitaskingu s vynikajúcou mobilitou v 1,35 kg ľahkom šasi.

Prémiové ASUS Lumina OLED displeje majú certifikáciu Dolby Vision® a Pantone® Validated. Ponúkajú 100 % pokrytie priestoru DCI-P3 pre živé a verné podanie farieb a majú aj certifikáciu VESA DisplayHDR True Black 500 pre čo najvernejšie zobrazenie čiernej farby. Dotykové obrazovky sú kompatibilné s voliteľným dotykovým perom ASUS Pen s rozpoznávaním 4 096 úrovní tlaku a zabudovaný softvér ScreenXpert umožňuje používanie viacdotykových gest, rovnako ako v smartfóne, na intuitívne ovládanie – používatelia môžu otvoriť virtuálnu klávesnicu, maximalizovať okno a mnoho ďalšieho.

Odnímateľná klávesnica notebooku Zenbook DUO sa zmestí medzi dve obrazovky, čo je praktické pri jeho prenášaní. Tento dizajn zvyšuje prenosnosť a pohodlie a umožňuje používateľom kedykoľvek bezproblémovo používať alebo nabíjať klávesnicu. Konektor pogo-pin na okraji spodnej obrazovky zabezpečuje bezproblémové pripojenie klávesnice, celkový používateľský zážitok zlepšujú magnety s automatickým polohovaním na jej rohoch.

Prirodzene všestranný

ASUS notebooky sa vyznačujú dizajnom, ktorý je zameraný na používateľa. Tým sa odlišujú od konkurencie. Zenbook DUO je vybavený mimoriadne tichou plnohodnotnou Bluetooth klávesnicou ASUS ErgoSense s integrovaným touchpadom, ktorá v kombinácii so 180° pántom a zabudovaným stojanom umožňuje niekoľko všestranných režimov používania. Intuitívny softvér ScreenXpert umožňuje jednoduché ovládanie zobrazeného obsahu vo všetkých režimoch.

  • Režim dvoch displejov: Tento režim v kombinácii s bezdrôtovou klávesnicou poskytuje 19,8-palcovú vizuálnu plochu, ktorú je možné prostredníctvom funkcie ViewMax používať ako jednu rozsiahlu obrazovku. Alternatívne je možné dva displeje s pomerom strán 16 : 10 používať samostatne. Jednoduchú správu okien zabezpečuje funkcia App Switcher.
  • Stolný režim: Notebook je možné používať v režime dvoch obrazoviek na výšku vedľa seba. V kombinácii s bezdrôtovou klávesnicou je tento režim ideálny pre programátorov, výskumníkov, používateľov, ktorí veľa píšu, a tých, ktorí potrebujú prístup k veľkým dátovým tabuľkám, napríklad na finančné analýzy. Používatelia môžu na jednej obrazovke používať aplikácie na prácu a na druhej obrazovke zobrazovať referenčné materiály, dokumentáciu alebo výskumné zdroje. Rovnako môžu pomocou funkcie ViewMax zobraziť obsah na celej šírke oboch obrazoviek, čím získajú 19,8-palcovú plochu.
  • Režim notebooku: Používatelia môžu na spodný displej umiestniť klávesnicu ASUS ErgoSense s touchpadom, čím získajú tradičný zážitok z používania 14-palcového notebooku s displejom s pomerom strán 16 : 10. Konektor pogo-pin automaticky dobíja klávesnicu a v prípade potreby je možné spodnú obrazovku využiť aj ako virtuálnu klávesnicu plnej veľkosti.
  • Režim zdieľania: Tento režim umožňuje jednoduché zdieľanie obsahu na stretnutiach a obchodných prezentáciách. 180° pánt umožňuje položiť obe obrazovky na plocho, takže každý môže sledovať obrazovku bez toho, aby sa musel tlačiť. Obsah na hornej obrazovke je možné v prípade potreby otočiť o 180°.

Výnimočne schopný

Zenbook DUO má mimoriadne kompaktné rozmery, avšak nerobí kompromisy z hľadiska výkonu či funkčnosti. Je navrhnutý na produktivitu, o čo sa stará najnovšia generácia procesorov Intel, až do Core Ultra 9 H, v kombinácii s až 32 GB RAM typu LPDDR5x a až 2 TB PCIe 4.0 SSD úložiskom. 75 Wh batéria s vynoveným dizajnom je ekologickejšia a ponúka predĺženú životnosť s až o 20 % viac nabíjacími cyklami ako predchádzajúca generácia[3]. Vďaka certifikácii Intel Evo Edition sa Zenbook DUO okamžite prebúdza, rýchlo nabíja a poskytuje celodňovú výdrž batérie, takže používatelia môžu bez obáv cestovať bez nabíjačky.

Intel Core Ultra sú prvé Intel procesory s integrovanou neurónovou jednotkou (NPU), ktorá je špeciálne navrhnutá na výpočty umelej inteligencie v počítači, novú úroveň pohlcujúcej grafiky a prácu s vysokým výkonom a nízkou spotrebou energie. Používatelia môžu vďaka tomu pracovať, hrať hry a tvoriť bez obáv o výdrž batérie. NPU jednotka je ideálna na presun pracovných úloh z procesora a poskytuje energeticky efektívnu akceleráciu umelej inteligencie pre moderné aplikácie s podporou AI. NPU prináša AI výpočty s nízkou latenciou a urýchľuje multitasking, takže Zenbook DUO je vysoko efektívny pri práci, tvorbe aj zábave. A vďaka obrovskej pracovnej ploche, ktorú ponúkajú dva plnohodnotné 14" displeje, môžu používatelia bez námahy používať všetky svoje obľúbené aplikácie na zvýšenie produktivity a mať ich zároveň na očiach.

Šasi s hrúbkou 14,6 mm nerobí kompromisy ani z hľadiska I/O portov. K dispozícii sú dva Thunderbolt™ 4 porty, USB 3.2 Gen 1 typu A, HDMI® 2.1 (TMDS) a praktický 3,5 mm audio jack, takže používatelia nemusia na cestách nosiť objemnú dokovaciu stanicu alebo viacero adaptérov. Zenbook DUO je takisto vybavený výkonným audiosystémom s certifikáciou Harman Kardon a technológiou Dolby Atmos pre pohlcujúci viacrozmerný priestorový zvuk.

ASUS sa zaviazal minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie a Zenbook DUO je preto z 90 % vyrobený zo zliatiny horčíka a hliníka z recyklovaných materiálov. Notebook masívne prekračuje požiadavky ENERGY STAR® na energetickú účinnosť, až o 43 %, a všetky papierové obaly sú vyrobené zo 100 % recyklovateľného papiera s certifikáciou FSC Mix a z FSC recyklovaného papiera. Prísne testovanie odolnosti podľa najprísnejších amerických noriem MIL-STD-810H zaručuje, že Zenbook DUO je spoľahlivý pri každodennom používaní. Zároveň sa tým maximalizuje životnosť zariadenia s cieľom zvýšiť jeho udržateľnosť.

CENA & DOSTUPNOSŤ

ASUS Zenbook DUO (2024) je v predaji na Slovensku v cene od 1 999 eur.

 

ŠPECIFIKÁCIE[4]

ASUS Zenbook DUO (2024) UX8406

Procesor

Intel® Core™ Ultra 9 185H

Intel® Core™ Ultra 7 155H

Displej

Dva displeje: 2x 14" 16 : 10 3K (2 880 x 1 800) ASUS Lumina OLED dotykové displeje s 91 % pomerom obrazovky k telu, maximálny jas 500 nitov, 100 % pokrytie priestoru DCI-P3, DisplayHDR True Black 500, 120 Hz obnovovacia frekvencia

Operačný systém

Windows 11 Pro

Grafická karta

Intel® Arc Graphics

NPU jednotka

Duálny neurónový výpočtový engine: špecializovaný AI engine s nízkou spotrebou a širokou softvérovou podporou

RAM

Až do 32 GB LPDDR5x 7467 MHz RAM

Úložisko

Až do 2 TB PCIe® Gen 4 SSD

Konektivita

WiFi 6E (802.11ax) 

Bluetooth® 5.3

Kamera

FHD (1080p) IR kamera s Windows Hello

ASUS AiSense kamera

I/O porty

2x Thunderbolt 4 Type-C®

1x USB 3.2 Gen 1 Type-A

1x HDMI® 2.1 (TMDS)

1x audio jack

Touchpad

129 x 74 mm ASUS ErgoSense touchpad

Audio

Zabudované reproduktory

Inteligentný zosilňovač

Zabudovaný mikrofón

Harman Kardon certifikácia

Dolby Atmos®

Batéria

75 Wh

AC adaptér

65 W adaptér

Výstup: 5V~20V, 65 W

Vstup: 100~240 V AC, 50 / 60 Hz univerzálne  

Rozmery

31,3 x 21,7 x 1,46 cm (bez Bluetooth® klávesnice)

31,3 x 21,7 x 1,99 cm (bez Bluetooth® klávesnice)

31,3 x 20,9 x 0,51 – 0,53 cm (Bluetooth® klávesnica)

Hmotnosť

1,35 kg (bez Bluetooth® klávesnice)

1,65 kg (s Bluetooth® klávesnicou)

O spoločnosti ASUS

Spoločnosť ASUS je globálnym technologickým lídrom, ktorý poskytuje najinovatívnejšie a najintuitívnejšie zariadenia, komponenty a riešenia na svete s cieľom poskytovať neuveriteľné zážitky, ktoré zlepšujú život ľudí na celom svete. Vďaka tímu 5 000 interných odborníkov na výskum a vývoj je spoločnosť ASUS svetovo známa tým, že neustále mení predstavy o dnešných technológiách pre budúcnosť, každý deň získava viac ako 11 ocenení za kvalitu, inovácie a dizajn a je zaradená medzi najobdivovanejšie spoločnosti sveta podľa časopisu Fortune.

 

[1] K dátumu december 2023 na základe internej analýzy trhu spoločnosťou ASUS, ktorá porovnávala ASUS Zenbook DUO (2024) s konkurenčnými produktmi v tejto triede (notebooky s 2 OLED displejmi s uhlopriečkou 14 palcov) od výrobcov vrátane spoločností Acer, Apple, HP, Huawei, Dell, Lenovo, Microsoft a Samsung.

[2] Bez klávesnice. Hmotnosť sa môže líšiť v závislosti od špecifikácií.

[3] Údaje získané z laboratórnych testov spoločnosti ASUS, ktoré simulujú každodenné nabíjanie ako testovací štandard. Skutočná životnosť batérie sa môže líšiť v dôsledku faktorov, ako sú konfigurácia, spôsob používania, prevádzkové podmienky a nastavenie správy napájania. Životnosť batérie sa časom prirodzene znižuje.

[4] Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa líšiť podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže odlišovať v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com

 

Zobrazit Galériu

ASUS

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať