TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

ASUS má robustné, no veľmi užitočné smart hodinky. Dokážu zmerať aj krvný tlak

Technológie
3

Podľa štatistiky Svetovej zdravotníckej organizácie jeden z piatich ľudí dnes trpí vysokým krvným tlakom. Komplikácie vyplývajúce z neho spôsobujú vo  svete ročne až 9,4 milióna úmrtí. Tieto údaje si všimol aj ASUS a inšpirovali ho pri tvorbe jeho najnovších smart hodiniek.

VivoWatch BP kombinuje senzory EKG (elektrokardiogram) a PPG (fotopletyzmogram) na presné odčítanie krvného tlaku a srdcovej frekvencie používateľa. Hoci sú hodinky veľmi robustné a majú masívny rám okolo displeja, ich nosenie nie je nepohodlné. Sú vybavené dotykovým antireflexným displejom, takže s čitateľnosťou nebude problém ani za slnečného dňa. Silikónový remienok je antialergický a hodinky majú stupeň krytia IP67, sú teda chránené pred prachom a vodotesné do hĺbky 1 metra po dobu 30 minút.

Na odmeranie krvného tlaku stačí priložiť prst na senzor PPG a podržať ho tam 15 až 20 sekúnd. Okrem merania krvného tlaku VivoWatch BP monitoruje aj ďalšie štandardné záležitosti – frekvenciu tepu, spánok a aktivity. Pomocou pridruženej aplikácie HealthAI sa ASUS pokúša ponúknuť používateľom aj personalizované zdravotné poradenstvo na základe zhromaždených údajov.

VivoWatch BP je síce oproti iným smart hodinkám mohutné zariadenie, no ak ho porovnáme s inými prístrojmi na primerane presné meranie krvného tlaku, je menší o 70 % a má o 50 % nižšiu hmotnosť. Batéria má výdrž 28 dní, takže hodinky stačí umiestniť do nabíjacej kolísky raz za mesiac. Výrobca sa pri návrhu zameral na maximálnu jednoduchosť a prístupnosť, čomu pomáha aj sparťanský operačný systém KoodOS. Cez rozhranie Bluetooth LE možno hodinky pripojiť k iPhonu aj androidovým smartfónom.

Cena VivoWatch BP je 169 dolárov. Hodinky by sa v júli mali objaviť na taiwanskom trhu, do Európy by mali doraziť v auguste.

Zdroj: theverge.comedgeup.asus.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Asus smart Watch

3 komentáre

Asus reakcia na: ASUS má robustné, ale veľmi užitočné smart hodinky. Dokážu zmerať krvný tlak

19.6.2018 23:06
Pane boze to je co za otras!!!
Reagovať

reakcia reakcia na: ASUS má robustné, ale veľmi užitočné smart hodinky. Dokážu zmerať krvný tlak

16.6.2018 17:06
.. a vie prosim aky je princip neinvazivneho merania KT ? ako by si chcel aby ti to meralo KT kontinualne. aj Holter meria diskretne
Reagovať

Meranie reakcia na: ASUS má robustné, ale veľmi užitočné smart hodinky. Dokážu zmerať krvný tlak

15.6.2018 15:06
Rozumiem tomu teda tak, ze to nevie merat tlak nepretrzite, napr. ako Holter, ale len na vyziadanie stlacenim funkcie ? Skoda, bolo by super vidiet kontinualny zatazovy echocardiogram napr. pocas vystupu na Rysy...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať