Synology počas veľtrhu CeBIT predstavila nové produkty

Technológie
0

Spoločnosť Synology zorganizovala počas CeBITu podujatiea Solution Exhibition 2018, na ktorom predstavila nový sortiment produktov, softvéru a systémových aktualizácií. Súčasťou podujatia bola celodenný worskshop a večerné predstavenie noviniek.

Viac o prezentovaných novinkách, ale aj o scenároch nasadenia NAS Serverov, predovšetkým o virtualizácii sa dozviete v našom videu.

Produktový manažér Synology Jonathan Lemnitzer, najskôr predstavil nové a vylepšené funkcie v novej verzii operačného systému DSM 6.2. (Disk Station Manager).

Na testovaní tejto verzie sa v rámci beta programu zúčastnilo viac než 71 000 používateľov NAS Synology, takže môžeme odôvodnene predpokladať, že nová verzia bude stabilná a bezpečnejšia a spoľahlivejšia. Operačný systém DSM 6.2 podporuje novú funkciu Advanced LUN, ktorá zvyšuje výkon sekvenčného zápisu o 46%, poskytuje bleskurýchle snapshoty a vykoná obnovu v priebehu niekoľkých sekúnd.

Inovovaná funkcionalita Synology High Availability (SHA) 2.0 výrazne znižuje počiatočný čas potrebný na nastavenia klastra. Úplnenový systémový prehľad a sledovanie zdrojov umožňujú IT správcom ešte hlbšiu kontrolu aktívnych a pasívnych serverov. Vynovené rozhranie umožňuje používateľom riešiť problémy veľmi ľahko s pokynmi, ktoré stačí nasledovať, čo minimalizuje prestoje služby.

Centralizované riešenie zálohovania a virtualizácie

Active Backup for Business poskytuje úplnú ochranu pre rôzne pracovné zaťaženia z počítačov, Windows a Linux serverov a virtuálnych počítačov. Podpora technológie zmeneného sledovania blokov (CBT) zálohuje iba modifikované bloky, zatiaľ čo globálna deduplikácia detekuje a odstraňuje duplicitné súbory. Tieto nástroje zvyšujú účinnosť zálohovania a znižujú zbytočnú spotrebu pamäte.

Virtual Machine Manager VMM umožňuje používateľom spúšťať virtuálne počítače v klastrovej infraštruktúre až so 7 zariadeniami Synology NAS. Vďaka flexibilnému škálovaniu a nástroju živej migrácie tak VMM optimalizuje vyvažovanie záťaže a prideľovanie zdrojov. Nový VMM Pro podporuje plánované zálohovanie a replikáciu virtuálnych počítačov na iný Synology NAS, čím chráni digitálne dátové zdroje. Virtuálne počítače a fyzické servery môžu byť zálohované prostredníctvom služby Active Backup for Business a obnovené na VMM, čím sa dosiahne zotavenie po fyzickej havárii (P2V) a účinne sa minimalizuje RTO.

LiveCam, nová aplikácia v službe Surveillance Station 8.2, môže zmeniť váš smartphone na IP kameru. Inovované centrum aplikácií obsahuje 26 aplikácií a nástrojov, ktoré pomáhajú používateľom spravovať rozšírenia a to bez jediného problému.

Nové modely NAS

Jonathan Lemnitzer následne predstavil niekoľko nových modelov NAS, ktoré spĺňajú širokú škálu potrieb používateľov ako napríklad kompaktný DS619slim, vysoko škálovateľný DS2419+, úplne nový 2U RackStation RS1219+ a RS1619xs+ čo je vlajková loď série Synology 1U XS.

Označenie modelových rád

Základný model DS 119j

Pre používateľov, ktorých zaraďujeme do kategórie SoHo, Small or Home Office, čiže pre slobodné povolania, živnostníkov, rodinné firmy, malé pobočky firiem a podobne je určený model DS1019+

 


 Model RS1219+ na 8 diskov zaberá v racku 2 pozície

RS1619xs+ má 4 jadrový procesor Xeon D1527 s maximálne 64 GB RAM je perfektné riešenie na virtualizačné scenáre.

DS619slim určený pre 2,5 palcové SSD disky

Routre pre Mesh Wifi

V druhej časti prezentácie Henning Wenzel, produktový manažér Synology pre network & security predstavil Synology Mesh router MR2200ac v kombinácii s aktualizovaným Synology Router Manager (SRM) 1.2. Sú to perspektívne zariadenia o ktoré bude veľký záujem.  Tržný podiel Mesh WiFi vzrástol medziročne o 40 %. Zákazníci chcú pokryť väčšie a členité priestory a zároveň znížiť rádiofrekvenčné vyžarovania a samozrejme požadujú rovnaký názov siete. Akcelerátorom popularity mesh WiFi sú do značnej miery aj multiroom reproduktory, schopné prijímať povely pre inteligentných digitálnych asistentov ako Amazon Alexa.

Mesh router Synology, MR2200ac, je dodávaný so štvorjadrovým procesorom Qualcomm IPQ4019 a trojpásmovým Wi-Fi, čo umožňuje používateľom rozšíriť pokrytie Wi-Fi prostredníctvom flexibilného nasadenia. Všetky pripojenia a zariadenia Wi-Fi je možné spravovať prostredníctvom jednej platformy - SRM. A navyše nastavenia a vzdialenú správu je možné prevádzkovať aj prostredníctvom webového rozhrania aj pomocou mobilnej aplikácie DS router.

SRM 1.2 prichádza s granulárnejšími konfiguráciami, ako je vytvorenie profilu používateľa, podrobná správa používania, pokročilé webové filtre a funkcie whitelist. Vďaka integrácii databáz tretích strán, ako je napríklad služba Bezpečné prehliadanie Google a spravodajských informácií o hrozbách DNS /IP, si môžu domáci používatelia a IT administrátori užívať bezproblémové a zároveň výkonné riadenie siete.

Jednou z priorít pre sieťové riešenia do segmentu SoHo je v prípade malých firiem bezpečnosť a zamedzenie prístupu zamestnancov na nežiadúce stránky. Pri domácom nasadení je dôležitá ochrana členov rodiny, predovšetkým detí pred potenciálnymi hrozbami internetu, prípadne umožniť internetové pripojenie pre hostí, bez toho aby získali prístup k zariadeniam v domácej sieti

Safe Access umožňuje nastaviť časové limity pre jednotlivé zariadenia a selktívne blokovať prístup na sociálne siete, prípadne hry. Prípadne môžete nastaviť povolené webové portály typu wikipedia. org na ktoré môže mať žiak neobmedzený prístup.

Výhodou riešenia je presunutie ochrannej vrstvy Google Safe Browsing na úrovni routera. Ochrana zariadení v domácej sieti je dôležitá aj v súvislosti s IoT a inteligentnými pripojenými domácimi spotrebičmi, ktoré ak nie sú dobre zabezpečené sa môžu stať vstupnou bránou na prienik škodlivého kódu, alebo odcudzenie uložených údajov.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Synology softver app aplikácia virtual PC pocitac kamera Wi-Fi Amazon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať