PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Adata CU0480QC / Nabíjačiek nikdy nie je dosť

0

Situácia, ktorá určite nikomu nie je cudzia: hľadáte voľnú zásuvku, aby ste si nabili mobil, a všetky sú obsadené. Hlavne teraz, keď je väčšina ľudí nútená sedieť doma, takéto situácie určite zažívate častejšie. Predsa len sme obložení množstvom spotreb­nej elektroniky, či už ide o smartfón, bezdrôtové slúchadlá, tablet, inteligentné hodinky, alebo notebook a veľa ďalšieho, a všetky tieto prístroje treba nabíjať. Murphyho zákon hovorí, že zariadení, ktoré potrebujete práve nabíjať, je vždy aspoň o jedno viac ako voľných zásuviek. Aby ste sa takýmto problémom vyhli, sú tu zariadenia ako testovaná nabíjacia stanica. Model ADATA CU0480QC disponuje nabíjacím výkonom až 48 W, o ktorý sa delí dovedna päť výstupov USB. Tri sú typu USB-A a ponúkajú maximálny výkon 12 W (5 V/2,4 A), jeden USB-C s výkonom 15 W (5 V/3 A) a jeden USB-A s podporou rýchleho nabíjania štandardu Qualcomm Quick Charge 3.0 s maximálnym výkonom 18 W. Pochopiteľne, všetky výstupy súčasne nemôžu poskytnúť maximálny výkon, v praxi je však málo prípadov, keď by to bolo potrebné. Podstatnejšie je, že na noc môžete pripojiť päť zariadení naraz a do rána ich máte všetky nabité. Na druhej strane, ak potrebujete nabíjať tri zariadenia, budú sa nabíjať maximálnym dostupným výkonom. Na vrchnej strane sú umiestnené aj štyri zelené LED diódy, ktoré indikujú, že nabíjačka je v činnosti.

Na rozdiel od iných viacvýstupových nabíjačiek, ktoré celé zasúvate do zásuvky, je testované zariadenie koncipované ako samostatná kocka so sieťovým prívodom flexo šnúrou s nabíjacími výstupmi USB umiestnenými na vrchnej strane. To má niekoľko výhod. Pri použití v nástennej zásuvke ju zbytočne nezaťažuje a nehrozí tak jej poškodenie, pri použití vo viaczásuvkových systémoch zas neprekáža vedľajším zásuvkám. Vďaka dlhej šnúre môžete nabíjačku umiestniť tam, kde vám to najviac vyhovuje.   Nabíjačku som testoval pri plnom obsadení a naraz som tak mohol nabíjať mobil, tablet, foto­aparát, inteligentné hodinky aj powerbank. Výstupy nabíjačky bez problémov dosahujú deklarované hodnoty výkonu. Nabíjačka sa ani pri plnom zaťažení nezahrieva. V príslušenstve nenájdete kábel USB, je tu iba sieťová šnúra. Okrem vysokého výkonu a dostatočného počtu výstupov nabíjačka poteší aj veľmi prijateľnou cenou necelých 17 eur.

Parametre:

• Vstup 100 – 240 V/50 – 60 Hz/1,5 A, výstupy: 3× USB-A 5 V/2,4 A, 1× USB-C 5 V/3 A, 1× USB-A QC 3.0: 3,6 – 6,5 V/3 A , 6,5 – 9 V/2 A , 9 – 12 V/1,5 A, rozmery 63,7 × 63,7 × 54,6 mm, hmotnosť 350 g

• Cena: 16,90 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Počet výstupov, výkon, rýchle nabíjanie, kompaktná konštrukcia
- LED indikácia iba na ozdobu

Celkovo: 95 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať