SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Honor Magic Earbuds / Slúchadlá s účinným potlačením hluku okolia

1

Bezdrôtové slúchadlá s aktívnym tlmením hluku sú svojou koncepciou určené hlavne pre priaznivcov fitnes a iných pohybových aktivít. Majú osvedčený dizajn štupľov s krátkymi valčekmi, v ktorých je mikrofón na telefonovanie. Obidva štuple sa naležato uložia do nabíjacieho puzdra, kde sa prichytia magneticky. Výrobca deklaruje odolnosť proti vlhkosti IP54. Batéria v puzdre sa nabíja cez konektor USB-C a štuple v puzdre cez dvojice kontaktov. Výdrž batérií v slúchadlách je približne 3,5 hodiny a trikrát sa dajú dobiť z puzdra. Slúchadlá sa so smartfónom párujú uložené v puzdre zatlačením tlačidla na zadnej strane puzdra. Smartfóny Honor a Huawei s EMUI 10.0 rozpoznajú slúchadlá automaticky pri otvorení nabíjacieho puzdra. 

Slúchadlá rozpoznajú, že sú vložené do ucha, a automaticky sa zapnú. Ovládajú sa pomocou dotykových senzorov na štupľoch. Implicitne je dvojitému ťuknutiu priradená funkcia Start/Stop a pridržaniu aktivácia/vy­pnutie aktívneho tlmenia hluku. Vďaka akustickým meničom s priemerom 10 mm slúchadlá vynikajúco hrajú aj basy. Prekvapujúco brilantné je podanie vokálov a zvukových efektov pri pozeraní filmov.

 V aplikácii AI Life môžete týmto úkonom priradiť iné funkcie. Technológia Hybrid Active Noise Cancelling je veľmi účinná, výrobca deklaruje potlačenie hluku až 24 dB. Pripomínam, že decibel je logaritmická jednotka a pokles o 3 decibely znamená zníženie úrovne o polovicu, takže 24 dB znamená 256 násobné potlačenie hluku. Slúchadlá využívajú systém troch mikrofónov. Jeden sníma reč pri telefonovaní. Na snímanie hlukov okolia sa používajú ďalšie dva mikrofóny. Jeden zachytáva okolitý hluk a druhý hluk vo zvukovode. Tieto hluky sa potom pri reprodukcii hudby alebo pri telefonovaní primiešajú v protifáze do hudby či hovoreného slova. Dôrazne odporúčam aktivovať potláčanie hluku iba vtedy, keď ste v bezpečnom prostredí – či už vo fitnes centre, alebo v dopravnom prostriedku. Pri chôdzi či behu na ulici, ale aj v prírode potrebujete počuť hluky okolia pre vlastnú bezpečnosť. To isté platí aj pri cyklistike. Tlmenie hluku si určite vypnete aj vo veternom prostredí, pretože s hlukom vetra sa systém tlmenia hluku vyrovnať nevie.

Parametre:

• Priemer akustického meniča 10 mm, frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 000 Hz, potlačenie hluku až 24 dB, rozmery: 41,8 × 23,7 × 19,8 mm (slúchadlo), 80,7 × 35,4 × 29,2 mm (nabíjacie puzdro), hmotnosť: 5,4 g (slúchadlo), 51 g (puzdro)

• Cena: 119 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ergonómia, dizajn, kvalitný zvuk
- Potešilo by ovládanie hlasitosti

Celkovo: 90 %

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

HONOR Magic Earbuds reakcia na: Honor Magic Earbuds / Slúchadlá s účinným potlačením hluku okolia

13.5.2020 10:05
Stále som premýšľala, aká vybrať slúchadlá, a toto mi moja dilema vyriešilo, HONOR Magic Earbuds. Určite kúpim a vyskúšam, cenovo sú dostupné a dizajnovo sa mi páči, tak som na ne zvedavá :) Ku všetkému mám aj hodinky MagicWatch 2.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať