SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

TrueLife Care Q8 / Ultrarýchly infračervený teplomer

0

TrueLife Care Q8 je bezkontaktný infračervený teplomer, ktorý zaručuje rýchle a presné meranie do 0,5 sekundy. Jeho ergonomický tvar vám sadne priamo do ruky, veľký LCD displej s podsvietením umožňuje meranie teploty aj počas noci bez potreby zapínania svetla. Meranie je veľmi intuitívne, stačí stlačiť jedno tlačidlo. Po vybalení zo škatule je teplomer hneď pripravený na používanie, nie je potrebné žiadne nastavovanie či ďalšia manipulácia.

Počas používania oceníte indikáciu zvýšenej teploty zmenou farby. Pri testovaní produktu mi prekážal pípajúci zvuk pri každom jednom meraní. Vďaka jednoduchému ovládaniu sa však dá tento zvuk ľahko vypnúť. Zariadenie si dokonca uchováva aj predchádzajúce hodnoty meraní, takže v prípade potreby vidíme priebeh teploty až z posledných 50 meraní. Výsledky meraní sa však odlišujú na základe vzdialenosti merania, teplomer treba priblížiť na 5 – 15 cm. Rozptyl merania je približne 0,4 stupňa, čo sa bije s udávanou odchýlkou presnosti 0,1 stupňa. Výhodné je, že prístroj je už od výroby kalibrovaný, a pokiaľ si nájdete tú správnu vzdialenosť na meranie, iný teplomer už nebudete chcieť. Po použití a následnej nečinnosti sa teplomer sám vypne, čím šetrí energiu. Na jedno nabitie batérie by mal vydržať dokonca až 40 000 meraní.

Počas testovania som namerané výsledky porovnávala s digitálnym teplomerom, klasickým ortuťovým teplomerom a iným bezdotykovým teplomerom. Teplomer počas testovania nesklamal ani raz a namerané hodnoty boli často rovnaké ako na ostatných teplomeroch alebo v akceptovateľnej odchýlke.

Obrovská výhoda tohto teplomeru v porovnaní s konkurenciou je režim merania teploty objektov, čo ocenia najmä rodičia. Vďaka odmeraniu teploty fľašky s mliekom alebo vody vo vaničke bude tento teplomer vaším každodenným pomocníkom. Za nevýhodu pokladám jeho veľkosť, keďže momentálne sa na trhu nachádzajú bezkontaktné teplomery omnoho menších rozmerov. Na druhej strane sa aspoň jednoduchšie hľadá.

Ak ste predtým prišli do kontaktu s jeho predchodcom, s radom Q7, určite vás osloví rýchlejšie a presnejšie meranie, väčšia pamäť a automatická kalibrácia prístroja. Myslím, že tento typ teplomera ocenenia najmä rodičia s malými deťmi, ktorým zjednoduší meranie teploty deťom počas dňa aj noci. Režim merania objektov dokáže zase pomôcť pri každodenných činnostiach, ako sú kŕmenie alebo kúpanie.

Parametre:

• Displej: farebný podsvietený LCD displej, čas merania: 0,5 s, módy merania: telesná teplota/teplota povrchu, pamäť: 50 mera­ní, batérie: 2× 1,5 V AA, výdrž 40 000 meraní, hmotnosť: 117 g

• Cena: 46 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Rýchlosť, presnosť, jednoduché ovládanie
- Veľkosť, dizajn

HODNOTENIE:

Rýchlosť:  98 %

Presnosť: 86 %

Ovládanie: 96 %

Dizajn: 80 %

 

Celkovo: 90 %

 

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať