SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Adobe Shasta: Inovatívny nástroj na editovanie podcastov

1

Adobe testuje nový webový nástroj Shasta, ktorý mohol by značne zjednodušiť nahrávanie a úpravu podcastov a iných projektov. Práca sa začala v Adobe Labs ako experiment s cieľom nájsť nové spôsoby, ako pomôcť ľuďom upravovať zvuk na webe. Zámerom bolo poskytnúť každému nástroje potrebné na vytvorenie profesionálneho zvuku. Výsledkom je nástroj založený na prehliadači (vyžaduje sa Google Chrome a nahrávky sú obmedzené na angličtinu) na vytváranie a úpravu zvukových nahrávok vo vizuálnom rozhraní bez potreby profesionálneho vybavenia alebo iných pokročilých nástrojov.

Používatelia nahrávajú svoj zvuk do klipov a Shasta automaticky prepisuje nahrávky. Úprava je potom jednoduchá, stačí vymazať text z prepisu. Existujú aj filtre založené na umelej inteligencii, ktoré môžu zlepšiť kvalitu zvuku alebo automaticky odstrániť výplňové slová ako „ehm“. Shasta podporuje aj nahrávanie na diaľku, takže sa môžu jednoducho pripojiť aj hosťujúci rečníci, a to pomocou odkazu. Softvér zvládne synchronizáciu klipov, aj keď má niektorá osoba slabé internetové pripojenie.

Hoci najzrejmejším prípadom použitia softvéru Shasta je nahrávanie podcastov, dal by sa použiť aj na hlasové prejavy, videá a iné projekty so zvukovou zložkou. Do nahrávok bude možné pridávať hudbu a rôzne efekty. Výsledok sa exportuje ako hotový zvuk, ktorý možno sprístupniť poslucháčom. Zatiaľ nie je jasné, čo presne Adobe plánuje robiť s projektom Shasta. Softvér je v počiatočnom štádiu alfa a spoločnosť ho sprístupnila na testovanie, aby získala spätnú väzbu, ale nezverejnila, kedy by mohol byť k dispozícii širšie. Shasta je dostupná „zatiaľ zadarmo“ pre tých, ktorí požiadajú o prístup cez webovú stránku Adobe.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Luboslav Lacko stare frazy reakcia na: Adobe Shasta: Inovatívny nástroj na editovanie podcastov

23.12.2021 01:12
Luboslav Lacko stare frazy
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať