SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Ako funguje digitálne dvojča, jeden z pilierov Industry 4.0

Technológie
0

Digitálne dvojča je digitálny model entity či systému z reálneho sveta. V prípade koncepcie Industry 4.0 sa jedná o fyzický model linky výrobného, či logistického procesu , prípadne simulačný softvér.

Na čo slúži a ako funguje digitálne dvojča vysvetľuje naše video. Ukazuje najzaujímavejšie a najkomplexnejšie digitálne dvojča, aké sme dosiaľ mali možnosť vidieť.

Technologický koncept digitálne dvojča je funkčným systémom priebežnej optimalizácie procesov, ktoré tvorí fyzická výroba v prepojení s vlastnou digitálnou „kópiou". Vytvára prostredie digitálneho podniku, v ktorom firma môže optimalizovať prevádzku priamo počas výrobného reťazca, meniť parametre a procesy výroby a prispôsobovať produkt požiadavkám trhu.

Dáta, ktoré behom tejto doby vznikajú, vytvárajú komplexný obraz o danom výrobku a výrobe. Digitálne dvojča informácie zhromaždí a neustále vyhodnocuje. To umožňuje, okrem iného, skrátiť a zefektívniť vývojový cyklus, optimalizovať výrobu, skrátiť dobu nábehu nových výrobkov, odhalí neefektívne nastavenie procesov, či personálnych výkonov.

Pokročilé implementácie digitálnych dvojčiat využívajúce AI umožňujú vykonávať pokročilé simulácie, riadenie prevádzky a analýzu.

Sklad polotovarov

Prekladací manipulátor a modely strojov zapojených do procesu (pec, obrábacie centrum)

Linka s modelmi strojov

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Digital virtual dáta Software stroj umelá inteligencia AI

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať