ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Ako na to: problém pri nahrávaní obrazovky na video pomocou Win-G

0

Windows 10 umožňuje záznam toho čo sa zobrazuje v okna obrazovky pomocou funkcie Windows Game Bar. Aktivuje sa kombináciou kláves Win-G. Ak by ste chceli túto funkciu použiť napríklad na výučbové video aby ste ukázali funkcie nejakej aplikácie s výsledkom pravdepodobne nebudete spokojní. Táto funkcia totiž nezaznamená dialógové okná, ktoré v aplikácii otvoríte.

Viac vo videuPorovnajte obsah obrazovky aplikácie kde je dialógové okno, so zaznamenaným videom (v okne vpravo dole)

Najjednoduchším riešením je urobiť statické screenshoty dialógových okien a pri editovaní videa ich vložiť tak kam patria. Takto sa ale nedá ukázať postup práce. Lepším riešením je použiť aplikácie typu Camtasia, ktoré sú však platené, Microsoft Teams verziu, ktorá je súčasťou Office 365, pre Business, alebo zariadenie na streamovanie hier. Alebo na zachytenie obrazu použiť hardvér. My používame AverMedia Live Gamer ULTRA GC553 má jeden port USB-C a dva HDMI konektory. Jeden vstupný, na ktorý sa pri hernom scenári pripojí kábel z hernej konzoly a druhý výstupný, kam sa pripojí kábel do televízora, alebo monitora.  Zariadenie umožňuje zachytávať obraz z HDMI vstupu a konvertovať ho na prúd údajov, ktoré sa prenášajú do počítača cez USB 3.1.

V tomto prípade stačí pripojiť HDMI výstup z Windows počítača, ktorého obrazovku chcete nahrávať na HDMI vstup a HDMI výstup môže zostať voľný, prípadne k nemu pripojíte monitor. Obraz sa nahráva, alebo streamuje z druhého počítača s Windows, alebo Mac OS, ku ktorému je streamer pripojený cez USB kábel.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Windows Game Bar Win-G

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať