HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Ako zachrániť mokrý telefón? Čo treba urobiť a čoho sa, naopak, vyvarovať?

Bezpečnosť
0

Xperia_go_yellow_whaterproof.jpg Pokiaľ vám telefón spadne do vody, stále je šanca, že sa nepokazí a dá sa zachrániť. Treba však vedieť, čo robiť a čo nie. Prinášame vám niekoľko základných tipov.


  1. Základom je vytiahnuť zariadenie z vody čo najskôr. Hoci rozobratie zariadenia môže pomôcť efektívnejšiemu sušeniu, ide o proces, počas ktorého strácate záruku a telefón si môžete poškodiť. Telefón je teda lepšie nerozoberať.
  2. Hneď ako to bude možné, vyberte batériu. Neskúšajte funkčnosť telefónu, prípadne nestláčajte žiadne tlačidlá. Tlak môže spôsobiť, že sa tekutina dostane hlbšie do zariadenia.
  3. Ak vlastníte telefón, ktorý neumožňuje jednoducho vybrať batériu (ako napr. iPhone), nemáte inú možnosť a musíte zistiť, či je telefón stále zapnutý. Ak áno, vypnite ho.
  4. Odstráňte všetko príslušenstvo, ochranné obaly, karty SIM a SD. Porty nechajte odkryté.
  5. Pokúste sa opatrne telefón utrieť, napr. pomocou uteráka. Dajte pozor, aby sa popritom voda nedostala do otvorených častí zariadenia.
  6. Po utrení telefónu ho hneď nezapínajte. Je možné, že nejaká vlhkosť stále ostala vnútri zariadenia. Preto ho odporúčame položiť do ryže. Tá dokáže priťahovať a absorbovať vlhkosť. Telefón nechajte v nádobe s ryžou po dobu 24 - 48 hodín a následne ho skúste zapnúť.

akozachranitfon_238.jpg

V rámci snahy vysušiť telefón určite neodporúčame použiť sušič na vlasy alebo podobné zariadenie, prípadne iným spôsobom naň pôsobiť teplom. Hoci tento spôsob môže efektívne odstrániť vlhkosť zo zariadenia, na druhej strane hrozí riziko poškodenia komponentov. Takisto nepoužívajte špáradlo s papierom alebo vatou na čistenie portov, resp. konektorov.

Zdroj: http://howto.cnet.com/

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať