ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Allegro zavádza nové bezpečnostné opatrenia pri nakupovaní, týkajú sa viac ako 1000 svetových značiek

Tlačové správy
0

Allegro, ako jedna z najväčších e-commerce platforiem v Európe, kladie bezpečnosť a pohodlie zákazníkov na prvé miesto a preto zavádza nové pravidlá predaja viac ako 1000 vybraných značiek. Tieto pravidlá musia prijať všetci registrovaní obchodníci od 17. júna do 2. septembra, ak chcú deklarovať originalitu značiek, ktoré na online trhovisku ponúkajú spotrebiteľom.

SAMSUNG_07M Advertisement

Z údajov spoločnosti Allegro vyplýva, že viac ako 91 % zákazníkov sa pri nakupovaní na jej platforme cíti bezpečne. Online trhovisko však nepoľavuje a zavádza nový súbor bezpečnostných opatrení s cieľom ďalej budovať dôveru nielen u spotrebiteľov, ale aj u predajcov. Nedávno zintenzívnilo svoj boj proti falšovaným výrobkom a nekalej konkurencii.

Cieľom novo zavedených zmien je predovšetkým chrániť práva zákazníkov a zároveň vytvoriť trh založený na spravodlivej a rovnocennej obchodnej súťaži. Preto musia všetci predajcovia, ktorí chcú na trhovisku ponúkať výrobky vybraných značiek, akceptovať podmienky platné od 17. júna a zaviazať sa, že budú predávať len originálny tovar. Ak bude platforme nahlásené akékoľvek porušenie, Allegro najprv zablokuje novo pridané výrobky príslušných značiek a v prípade druhého a tretieho porušenia môže konkrétnemu predajcovi uložiť finančnú pokutu. Zákazníci si preto môžu byť istí, že všetky ponuky viac ako 1 000 obľúbených značiek pochádzajú od obchodníkov, ktorí skutočne spĺňajú požiadavky programu, a teda predávajú len originálne výrobky.

„Naším cieľom je poskytovať profesionálne a spravodlivé podmienky pre obchodníkov na jednej strane a bezpečné a pohodlné nákupy pre zákazníkov na strane druhej. Preto ponúkame celý rad nástrojov na podporu podnikania a spolu s tým aj množstvo riešení, ktoré ďalej zlepšujú nákupný zážitok zákazníkov,“ hovorí Bogna Niklasiewicz, riaditeľka pre dôveru a bezpečnosť spoločnosti Allegro, a dodáva: „Už nejaký čas podnikáme kroky na elimináciu falšovaného tovaru, blokujeme napríklad ponuky značkového tovaru dodávaného z krajín mimo Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP), či odstraňujeme kľúčové značky zasielané do Českej republiky z krajín mimo EHP. Tieto opatrenia budeme rozširovať a zavádzať aj v ďalších krajinách. Okrem toho nám nové predpisy umožnia zablokovať ponuky vybraných značiek, ak zistíme, že sú falšované.“

Všetky tieto zmeny sú súčasťou vylepšení známeho programu Allegro Protect, ktorý spotrebiteľom zabezpečuje bezpečné nakupovanie. Program zaručuje kompenzáciu v prípade problémov s objednávkou, poskytuje pomoc pri komunikácii s obchodníkmi a ponúka vrátenie peňazí do 48 hodín od kladného vyriešenia konkrétneho prípadu.

Zoznam všetkých značiek, ktorých sa nové nariadenia týkajú, je k dispozícii na nasledujúcom odkaze.

Ďalšie podrobnosti o zmenách nájdete na tomto odkaze.

Allegro

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať