SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Americké firmy sa vyhrážajú globálnym výpadkom internetu

0
internet_security.jpg Ako sme vás už informovali, o cenzúre internetu sa v poslednom čase veľa hovorí aj v Spojených štátoch v súvislosti s pripravovaným zákonom SOPA (Stop Online Piracy Act). Jeho zámerom je boj proti internetovému pirátstvu a podľa návrhu bude za obsah stránky zodpovedný poskytovateľ služby.

Poškodený sa môže obrátiť na súd, ktorý môže celý web zablokovať. Služby ako YouTube, Vimeo či Flickr čakajú po schválení tohto zákona značné ťažkosti. Sú to totiž akési kontajnery na obsah, za ktorý doteraz niesli zodpovednosť používatelia. Firmy iba odstraňovali z databázy nepovolený obsah (napr. videá porušujúce autorské právo). Mnohé z nich sa vyjadrili, že po schválení SOPA radšej ukončia svoju činnosť. Podobne by boli postihnuté aj sociálne siete ako Facebook či Twitter, ktoré by sa stali zodpovednými za obsah uložený ich používateľmi.

Internetové firmy sa preto spojili do združenia NetCoalition. Medzi členov patria aj Google, Yahoo, PayPal, eBay, Facebook, Twitter, LinkedIn, Foursquare, AOL a ďalší. Šéf koalície Markham Erickson pre server foxnews.com vyhlásil, že uvažujú o proteste vo forme dočasného pozastavenia služieb (tzv. blackout). Ak vezmeme do úvahy ich trhový podiel, môže ísť o úplné ochromenie internetu.

Zdroj: http://www.foxnews.com/

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať