Antik prináša internet s rýchlosťou 10 Gbit/s pre firmy aj domácnosti

Telekomunikácie
7

Antik Telecom ako poskytovateľ služby na spoločnej tlačovej konferencii so spoločnosťou Huawei ako dodávateľom technológií oznámil spustenie internetu s rýchlosťou 10 Gbit/s pre firmy aj domácich používateľov. Zriaďovací poplatok, ktorý zahrňuje aj potrebný hardvér je 249 eur a mesačne budete platiť 17,92 eur, čiže mesačný poplatok je rovnaký ako doteraz,

Tento poplatok zahrňuje aj televíziu so 160-timi programami a telefonovanie. Mimochodom streamovanie programov v 8K rozlíšení, ktoré na seba určite nenechá dlho čakať bude jedným z príkladov prečo aj domáci používatelia potrebujú čo najrýchlejší internet.

Služba bude od júna dostupná v niektorých mestských častiach Bratislavy (Nové Mesto) a Košíc (KVP a Pereš), v Bardejove, Čiernej nad Tisou a Stropkov, pričom počas tretieho štvrťroka pribudnú aj prvé obce.

Antik Telecom pre pripojenie použije kombináciu rôznych technológií – v pasívnych optických sieťach to bude XG-PON a v aktívnych sieťach 10G Ethernet. Dostupnosť koncových zariadení sa bude vyvíjať s očakávaným rozvojom technológie 10G. Na strane zákazníka je potrebné byť vybavený prepínačom s rýchlosťami portov 10 Gbit/s prípadne výkonným domácim WiFi  smerovačom s 10 Ggit/s vstupom s podporou Wifi 6 protokolu.  

Pri pevnom pripojení bude možné dosiahnuť prenosovú rýchlosť nad 9 Gbit/s a pri bezdrôtovom pripojení 1,6 Gbit/s a to pre download aj upload. Typická latencia bude 8 ms, čo je dôležité hlavne pre priemyselné nasadenie, telemedicínu, či cloudovú virtuálnu realitu.

Na podujatí pre novinárov boli demonštrované aj reálne dosiahnuteľné prenosové rýchlosti

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Antik 10 gbps rýchly internet

7 komentárov

Presiel rok a nic :) reakcia na: Antik prináša internet s rýchlosťou 10 Gbit/s pre firmy aj domácnosti

30.3.2022 12:03
pekny marketing ale zatial 0 zakaznikov ...
Reagovať

Cisty marketing! reakcia na: Antik prináša internet s rýchlosťou 10 Gbit/s pre firmy aj domácnosti

26.5.2021 17:05
Ludia, rychlo si to objednajte! To musite mat! Cisty marketing!
Nevadi, ze disk vo vašom pocitaci je 30-100x pomalsi, hlavne nech mate 10Gbit. To je akoby ste si kupili auto s raketovym
pohonom a isli po dialnici z KE do BA :-) Inak, chcel by som vidiet ten 10Gbit test aj na ine servery speedtest.net, nielen na
ich server po ich vlastnej sieti. A ten streaming v 8K takisto, mozno tak z online-kamery na vyliahnute bociany :-)
Reagovať

RE: Cisty marketing! reakcia na: Cisty marketing!

26.5.2021 22:05
Mozes si to kupit so susedom a rozdelit mesacny poplatok. Pri pomalom nete take robit nemozes, ak mas dvoch nonstop stahovacov filmov. Teoreticka max. rychlost nie je nikdy na skodu, ak nestoji viac.
Reagovať

RE: RE: Cisty marketing! reakcia na: RE: Cisty marketing!

27.5.2021 10:05
To je pravda. Treba vsak dat minimalne 250 € naviac za vymenu hardveru na pripojenie.
Reagovať

RE: Cisty marketing! reakcia na: Cisty marketing!

26.5.2021 19:05
30-100x pomalsi? To mas 1.25GB/s v idealnom stave bez rezie protokolu, 30-100x pomalsie je 12.5 az 41.66 MB/s. Ty kde zijes? 25 rokov dozadu?
Reagovať

RE: RE: Cisty marketing! reakcia na: RE: Cisty marketing!

26.5.2021 22:05
Pri surfovani na nete sa neda brat do uvahy sekvencna rychlost diskov. To je aj vela malych suborov. Pozri si vysledky rychlosti SSD diskov pri 4KB suboroch. Mozno je trochu prehnane ze 100x, ale 10-30x su urcite pomalsie. A neverim, ze hned vsetci, co si daju 10Gbit net, budu kupovat nove PC alebo menit hardver za NVME SSD disky.

Cisty marketing! reakcia na: Antik prináša internet s rýchlosťou 10 Gbit/s pre firmy aj domácnosti

26.5.2021 17:05
Ludia, rychlo si to objednajte! To musite mať! Cisty marketing!
Nevadi, ze disk vo vašom pocítaci je 30-100x pomalsi, hlavne nech mate 10Gbit. To je akoby ste si kupili auto s raketovym pohonom a isli po dialnici z KE do BA :-) Inak, chcel by som vidiet ten 10Gbit test aj na ine servery speedtest.net, nielen na ich server po ich vlastnej sieti. A ten streaming v 8K takisto, mozno tak z online-kamery na vyliahnute bociany :-)
Reagovať

Pridať komentár