SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Apple ohlásil na WWDC 2018 záplavu noviniek

0

Na práve prebiehajúcej vývojárskej konferencii WWDC 2018 predstavil Apple množstvo nových produktov, funkcií a nástrojov. Hneď v úvode CEO spoločnosti Tim Cook oznámil, že spoločnosť od založenia App Store pred desiatimi rokmi vyplatila vývojárom už 100 miliárd dolárov. Tento údaj je o 30 miliárd dolárov vyšší ako v minulom roku.

Ako sa dalo očakávať, Apple predstavil novú verziu svojho operačného systému pre mobilné zariadenia iOS 12. Sľubuje v nej lepší výkon a množstvo nových funkcií. Patria medzi ne aj skratky pre Siri, čo sú v podstate prispôsobiteľné hlasové príkazy, ktoré ju môžu pripojiť k akejkoľvek aplikácii.

Apple takisto predstavil upgrade svojej platformy na rozšírenú realitu (AR) v podobe ARKit 2.0, ktorý  umožní viacerým ľuďom zdieľať rovnaké skúsenosti s rozšírenou realitou v reálnom čase – skrátka budete môcť hrať AR hru v rovnakom čase ako váš kamarát.

Zlepšenia sa dočkala aj funkcia Nerušiť (Do Not Disturb), ktorá zahŕňa nastavenie Nerušiť počas spánku (Do not disturb during bedtime), a používatelia budú môcť nastaviť aj časové limity pre jednotlivé aplikácie. Na čo je to dobré? Pomôže vám to poraziť vašu závislosť od technológií.

Aj operačný systém pre hodinky dostal nové funkcie, ktoré budú súčasťou watchOS 5. Jedna z nových čŕt sú „súťaže“ v aplikácii Activity, ktoré vám umožnia uskutočniť fitnes súboje s kamarátmi a získavať medaily.

Notifikácie budú po novom interaktívnejšie – umožnia vám napríklad zaplatiť za jazdu priamo z aplikácie Watch. No asi najzaujímavejšia novinka je funkcia Walkie-Talkie, ktorá ponúka možnosť posielať hlasové poznámky ostatným používateľom Apple Watch. Funguje cez Wi-Fi alebo mobilné pripojenie.

Pre počítače Mac Apple predstavil MacOS Mojave s niekoľkými aktualizáciami, ako sú zlepšené bezpečnostné funkcie, nový tmavý režim a redizajnovaný Mac App Store. Hovorilo sa aj o dávnejšie zmieňovanom projekte, ktorý prinesie aplikácie pre iOS na Mac.

Spočiatku Apple prenesie do počítačov Mac niektoré vlastné aplikácie pre iOS vrátane hlasových poznámok a Apple News. No od roku 2019 budú môcť aj ostatní vývojári preniesť svoje aplikácie z iOS na Mac.

Aktualizovaný bude aj operačný systém pre streaming boxy Apple TV, tvOS 12 bude podporovať zvukový formát Dolby Atmos, ktorý je navrhnutý na nastavenie domáceho viackanálového priestorového zvuku. Za zmienku stojí aj nástroj zero sign-on („nulová registrácia“), ktorý vás automaticky prihlási do všetkých aplikácií Apple TV detekciou domáceho širokopásmového pripojenia.

Okrem toho Apple odhalil aj novú verziu programovacieho frameworku Core ML, ktorý uľahčuje vývojárom integrovať modely strojového učenia do svojich aplikácií. Core ML 2 je o 30 percent rýchlejší a môže pomôcť vývojárom zmenšiť veľkosť modelov AI až o 75 percent.

A napokon Apple predstavil nové rozhranie Health Records API, ktoré umožní vývojárom a výskumným pracovníkom „vytvoriť ekosystém aplikácií“ využívajúcich zdravotné údaje používateľov na zvládnutie ochorení a liečbu.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple iPhone 2018 TV aplikácia AI VR iOS Mac Wi-Fi smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať