SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Aptera Beta: Unikátny elektromobil so solárnym nabíjaním a dojazdom 1600 km

Technológie
0

Trojkolesový uzavretý elektrický automobil Aptera sa už presadil na scéne elektrických vozidiel. Elektromobil na solárne nabíjanie netreba nikdy pripájať k elektrickej sieti, no pri nabíjaní na spôsob tradičného elektromobilu dokáže dojazdom konkurovať Teslám strednej triedy. Teraz Aptera urobila niekoľko významných zlepšení, aby sa vozidlo stalo ešte konkurencieschopnejším. Elektromobil Aptera so solárnym nabíjaním má už teraz najdlhší dojazd zo všetkých produkčných vozidiel s 1600 km na jedno nabitie a je schopné prejsť až 65 km denne na bezplatnú energiu z integrovaných solárnych panelov.

Pritom solárne panely sú navrhnuté tak, aby sa dali vymeniť za novšie, keď sa zlepší ich účinnosť. Solárne články integrované do strešných panelov vozidla boli testované aj na krupobitie a prešli ďalšími skúškami, aby sa maximalizovala ich účinnosť. Karoséria vozidla je zhotovená pomocou 3D tlačených komponentov, ktoré majú šesť kľúčových konštrukčných častí. Integrované bolo nové zavesenie, navrhnuté na ešte lepšiu aerodynamiku, vďaka čomu tieto autá spotrebujú menej energie ako všetky ostatné elektrické a hybridné vozidlá, ktoré sú dnes na cestách.

Jeden z kľúčových rozdielov je nízka hmotnosť vyplývajúca len z troch kolies a veľmi malého nákladového priestoru. No je tu ešte niečo viac. Nové modely Beta majú zlepšenú konštrukčnú stabilitu na zníženie chvenia a zvýšenú účinnosť zlepšením prúdenia vzduchu cez znížené postavenie vozidla. Mierne sa zväčšil priestor pre hlavu a boky v prvom rade na vyšší komfort jazdy. Elegantný tvar aj nízku hmotnosť Aptera skombinovala s technológiou samonabíjania, ktorá dokáže vozidlo nabíjať počas jazdy, aby sa zvýšil dojazd. Zlepšil sa polomer otáčania, stabilita a ovládateľnosť.

Zmeny v modeli Beta využije startup na modelovanie prvých sériových kusov, ktoré prídu na trh čoskoro. Doteraz si ich už rezervovalo viac ako 13 000 ľudí. Očakáva sa, že autá spotrebujú iba 100 Wh na míľu, čo z nich robí najefektívnejšie produkčné vozidlá.  

Zdroj: inhabitat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať