SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Aptera predviedla, ako funguje jej solárny elektromobil, ktorý netreba nabíjať

Technológie
1

Aptera Motors hovorí, že väčšina vodičov nikdy nebude musieť nabíjať jej trojkolesové auto na solárny pohon, ponúkajúce dojazd až 1000 míľ (1600 km). Podľa nej pôjde o „najefektívnejšie vozidlo, aké kedy bolo spotrebiteľom k dispozícii“. Aptera má aj ambiciózne výkonnostné ciele: z 0 na 100 km/h iba za 3,5 sekundy a maximálnu rýchlosť 110 km/h. Video ukazuje testovanie toho vozidla v podobe raného prototypu alfa verzie v Barona Drags v južnej Kalifornii.

Generálny riaditeľ spoločnosti Aptera Chris Anthony vo videu poznamenáva, že čas dosiahnutý na trati ubezpečil tím o tom, že tieto vývojové vozidlá sú vhodné na jazdu po uliciach v okolí San Diega, kde má spoločnosť sídlo. Aptera používa motory Elaphe na všetkých troch kolesách, a hoci ich stále dolaďuje, získava z nich veľa regeneračného krútiaceho momentu pri brzdení. Agresívne manipulačné manévre podľa Anthonyho overili, že auto je „veľmi dobre vyvážené“.

Spoločnosť plánuje priniesť vlastnú batériovú technológiu, ktorú vyvíja v závode v San Diegu. Pracuje tam aj na používateľskom rozhraní pre vozidlo, ako aj niektorých pokročilých technikách 3D tlače, ktoré by mali byť súčasťou procesu montáže. Aptera zaradila svoju trojkolku medzi vozidlá typu „never charge“, pretože predpokladá, že sa pri každodennom používaní môže spoliehať na solárnu energiu.

Auto obsahuje 180 solárnych článkov s plochou 3 m2 a spoločnosť tvrdí, že vo väčšine oblastí krajiny bude schopné prejsť viac ako 11 000 míľ (17 700 km) ročne čisto na solárnu energiu. Aptera, ktorá začala s pôvodným konceptom tohto vozidla pred desiatimi rokmi, dokončila vo februári kolo financovania vo výške 4 miliónov dolárov a uviedla, že má naň už viac ako 7000 rezervácií. Cena modelu Aptera sa začína na 25 900 dolároch a spoločnosť sa vyjadrila, že prvé sériové vozidlá sa vyrobia už v roku 2021.

Zdroj: greencarreports.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

.. reakcia na: Aptera predviedla, ako funguje jej solárny elektromobil, ktorý netreba nabíjať

17.4.2021 14:04
co jazda v nociach?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať