PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Atos pomôže NATO zlepšiť kybernetickú bezpečnosť

Tlačové správy
3

Spoločnosť Atos sa bude podieľať na modernizácii kyberbezpečnostnej infraštruktúry NATO. Severoatlantickej aliancii pomôže vylepšiť dva kľúčové systémy a umožní jej tak lepšie monitorovať kybernetické hrozby a reagovať na ne. Kontrakt od Komunikačnej a informačnej agentúry NATO (NCI) v hodnote 1,2 milióna eur zahŕňa inštaláciu a konfiguráciu kritických kapacít v oblasti kybernetickej bezpečnosti v rámci 22 lokalít aliancie.

Atos je svetovou jednotkou v poskytovaní služieb riadenej bezpečnosti. Špecializuje sa na odolnosť a kritické zdroje, navyše má bohaté skúsenosti s podporou klientov zo sektora obrany. Odborné znalosti skupiny pomôžu aliancii udržať si schopnosť brániť a chrániť kritickú infraštruktúru.

Atos má bohatú históriu spolupráce s Komunikačnou a informačnou agentúrou NATO. V rámci viacerých medzinárodných projektov jej poskytuje profesionálne inžinierske služby v oblasti návrhu, nasadenia a konfigurácie kyberneticky zabezpečenej kritickej infraštruktúry.

Nový kontrakt zahŕňa modernizáciu dvoch systémov, ktoré sú pre stratégiu odolnosti NATO kľúčové: systém na prevenciu a detekciu prienikov do siete (Network Intrusion Protection/Detection System  - NIPS) a systém na zachytávanie paketov (Full Packet Capture - FPC). V rámci projektu ATOS nahradí funkcie NIPS a FPC v širšom IT prostredí NATO.

Kombinácia týchto dvoch systémov umožňuje Centru NATO pre kybernetickú bezpečnosť, ktoré je súčasťou NCI, monitorovať siete NATO, odhaľovať hrozby a upozorňovať na dôležité problémy, týkajúce sa kybernetickej bezpečnosti. Systém NIPS využíva rozpoznávanie vzorcov správania, aby upozornil agentúru na nezvyčajnú prevádzku v sieťach NATO, zatiaľ čo FPC nepretržite zaznamenáva všetky aktivity v sieti a funguje ako primárny zdroj informácií dôležitých pre reakciu na incidenty.

Kybernetické hrozby sú čoraz intenzívnejšie a neustále pribúdajú nové. Atos s potešením podporuje NATO pri modernizácii technológií kybernetickej bezpečnosti s cieľom zabezpečiť najlepšiu líniu obrany a v konečnom dôsledku chrániť záujmy medzivládnej vojenskej aliancie,“ povedal Cyril Dujardin, senior viceprezident, vedúci oddelenia digitálnej bezpečnosti a zástupca vedúceho oddelenia pre big data a bezpečnosť v spoločnosti Atos.

 „Táto aktualizácia predstavuje významný krok vpred pri udržiavaní našej schopnosti brániť a chrániť siete NATO. Experti začnú s nasadením vo Vrchnom veliteľstve spojeneckých síl v Európe v septembri. Potom sa rozdelia do troch paralelných tímov, aby dodržali prísne termíny na úplné nasadenie v októbri,“ povedal Miles Knight, hlavný projektový manažér v NCI.

Cieľom projektu je dokončiť nasadenie nie neskôr ako v prvom štvrťroku 2023.

Viac o riešeniach kybernetickej bezpečnosti Atosu: https://atos.net/en/solutions/cyber-security

***

O Atos

Atos je globálnym lídrom v digitálnej transformácii so 111 000 zamestnancami a s ročným obratom približne 11 miliárd eur. Skupina, ktorá je európskou jednotkou v oblasti kybernetickej bezpečnosti, poskytovania cloudových služieb a výpočtovej techniky s vysokým výkonom, poskytuje end-to-end riešenia na mieru pre všetky odvetvia v 71 krajinách sveta.

Spoločnosť Atos, priekopník v oblasti dekarbonizačných služieb a produktov, sa zaviazala poskytovať svojim zákazníkom bezpečné a dekarbonizované digitálne riešenia.

Atos je SE (Societas Europaea), kótovaná na Euronext Paris a zahrnutá v akciových indexoch CAC 40 ESG a Next 20 v Paríži.

Cieľom spoločnosti Atos je napomáhať pri vytváraní budúcnosti informačných technológií. Svojimi odbornými znalosťami a službami podporuje rozvoj vedomostí, vzdelávania a výskumu multikultúrnym prístupom a prispieva k rozvoju vedecko-technickej excelentnosti. Atos na celom svete umožňuje svojim zákazníkom a zamestnancom, ako aj členom spoločností, aby žili, pracovali a rozvíjali sa udržateľne v bezpečnom informačnom priestore.

Spoločnosť Atos pôsobí v Slovenskej republike od 1. októbra 2011 po akvizícii spoločnosti Siemens IT Solutions and Services, s.r.o.

ATOS

Všetky autorove články

3 komentáre

ak to dokazia ako dodrbkali projekt kyborg jedna, tak Pán Boh zaplať za takých expertov: reakcia na: Atos pomôže NATO zlepšiť kybernetickú bezpečnosť

1.7.2022 15:07
veď to tuto slovenský projekt kyborg jedna pod taktovkou aliancie stroskotal: najprv nemohol zaspať on, potom jeho matka, potom jeho otec a teraz má jeho otec rakovinu pankreasu, presne tú istú, čo mal Stýv Džobs z applu. To je nejaké čudné, že keď sa niekomu znepáčiš (však východ krajiny:), tak dostaneš raka na pečienku a končíš... Otec projektu kyborg jedna dostal podľa mňa raka za to, že im povedal pravdu a nenechal sa klamať, že oni mali po tri ženy každý v posteli a tuto kyborg jedna si nemohol vyhoniť pri péčku na internete. Joj, zaraz tej svini kyborg jedna vypnúť penis nano dronmi a chemikáliami. Ale tuto si bude biznis na chudákovi robiť a posielať mu myšlienky do hlavy nano dronmi vektorovým skladaním a odpočúvať SISka každý jeho krok, aby pekne videli ako s nimi vydrbkal. A potom trestáť a terstáť a vŕšiť sa :) Pán Boh zaplať za také NATO, čo nevie ochrániť občanov od zločincov s chemikáliami po vreckách.
Reagovať

RE: náhodou, ja som sa kyborg jedna pýtala a nechal to chlapec tak, že on sa pomodlí,aspoň že ho nepýta,má pokoj s péčkom navždy reakcia na: ak to dokazia ako dodrbkali projekt kyborg jedna, tak Pán Boh zaplať za takých expertov:

1.7.2022 16:07
Nié, že jemu to vyhovuje, keď pýtalo musel odpustiť, vyhoniť a teraz mu ho vypli, tak sa modlí celé dni a chodí na sväté prijímanie. že aspoň teraz môže byť svätý. len nechápe prečo mu odpravili otca rakovinou pankreasu a matka má tiež upchatú chlopňu na srdci. asi zostane čoskoro sirota :( to keď ti rodičia pomáhajú, treba ich odpraviť? sila! NATO vraj vyplo tú bolesť brucha len kyborg jedna, zrejme je to ich plán aby ho ľudia znenávideli pre smrť rodičov. ale on ich nezavraždil, to zločinci a to si netreba zamieňať. akoby sa zapínala a vypínala kyborg jedna v bruchu bolesť :( asi ich idú vyvraždiť celú rodinu.. sestra ušla na západ, tej zatiaľ nič nespravili, zrejme preto lebo je pracujúca. komunizmus sa vrátil: každý musí pracovať a keď nevládzeš robiť, tak zdochni.
Reagovať

RE: sociologička z vysokej školy reakcia na: ak to dokazia ako dodrbkali projekt kyborg jedna, tak Pán Boh zaplať za takých expertov:

1.7.2022 15:07
chlapci a dievčatá nebuďte hlúpi, ale vzdelaní: Ukazuje sa, že sex je ľudská potreba: Takže ruka, péčko, internet a tíško tam..
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať