SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Audi ukázalo koncept A6 E-Tron s dlhým dojazdom a rýchlym nabíjaním

Technológie
0

Automobilka Audi na autosalóne v Šanghaji predstavila koncept modelu A6 E-Tron, ktorý sa podľa očakávania dostane do showroomov v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.  Audi označuje A6 E-Tron ako sportback, rozmerovo je ekvivalentný s existujúcim modelom A6. Predstavený dizajn je údajne na 95 % zhodný s finálnym modelom. Dizajnéri Audi tvrdia, že rázvor tohto konceptu sa mierne zmenší pred výrobou, no čierne lemovanie v blízkosti podlahy zostane zachované.

Je to vizuálny trik, ktorý trochu zoštíhľuje auto. Koncept má v rohoch projektory, ktoré vyžarujú svetlo na zem, aby pozdravili cestujúcich a signalizovali zákruty. Tie sa môžu, ale nemusia dostať do finálnej iterácie. Niektoré existujúce vozidlá však už majú podobné technológie. Pokiaľ ide o výkonnostné parametre, koncept obsahuje dvojicu elektromotorov kombinujúcich výkon 469 koní a krútiaci moment 800 Nm.

SWAN_042021

Je to nastavené tak, aby sa A6 E-Tron dostal z nuly na 100 km/h za menej ako štyri sekundy. Pokiaľ ide o dojazd, Audi tvrdí, že model A6 E-Tron zvládne na plné nabitie 700 km podľa veľkorysejšieho štandardu WLTP. Na porovnanie, najnovšia Tesla Model S začína s dojazdom podľa prísnejšieho štandardu EPA na úrovni 660 km.

Efektivite modelu A6 E-Tron pomáha veľmi nízky koeficient odporu 0,22, čo je jedna z najnižších hodnôt. Nové elektrické Audi takisto podporuje nabíjanie výkonom 800 voltov, ktorého cieľom je umožniť dojazd 300 km iba za 10 minút nabíjania. Pokiaľ ide o načasovanie príchodu sedanu, Audi zatiaľ prezradilo len toľko, že prvé kusy sa objavia na trhu v druhej polovici budúceho roka.

Zdroj: jalopnik.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať