ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Až 83 % IT profesionálov nedokáže zaručiť bezpečnosť infraštruktúry pred bývalými zamestnancami

Bezpečnosť
2

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Teleport 83 % profesionálov v oblasti bezpečnosti nemôže zaručiť, že bývalí zamestnanci už nemajú prístup k ich infraštruktúre, a to napriek zjavným rizikám. Výzvy týkajúce sa prístupu k infraštruktúre a bezpečnosti si vyžadujú neustálu ostražitosť. Čo sa však stane, keď zamestnanci poverení nasadzovaním a správou infraštruktúry opustia organizáciu a svoje znalosti si vezmú so sebou?

Organizácie musia predovšetkým zabezpečiť, aby prístup k infraštruktúre mali len súčasní zamestnanci. Viac ako polovica (58 %) odborníkov v oblasti IT, DevOps a bezpečnostných odborníkov vyjadrilo v prieskume „znepokojenie“ alebo „veľké obavy“ z toho, že bývalí zamestnanci odchádzajú s vedomosťami o tom, ako ich organizácia pristupuje k infraštruktúre. Viac ako štvrtina (27 %) je veľmi znepokojená, čo dokazuje naliehavú potrebu spoľahlivého riešenia. 

Z respondentov, ktorí sú „veľmi znepokojení“ odchodom bývalých zamestnancov s vedomosťami o tom, ako ich organizácia pristupuje k infraštruktúre, viac ako tri štvrtiny (77 %) uviedli, že ich organizácia zaviedla nové bezpečnostné metódy, ktoré si súčasní zamestnanci neosvojili. Vzhľadom na komplexnú povahu moderných aplikácií a infraštruktúry je prístup k infraštruktúre spoločnou zodpovednosťou rôznych zainteresovaných strán.

Odborníci z odvetvia sa však rozchádzajú v názore na to, kto v ich organizácii by mal byť najviac zodpovedný za prístup k infraštruktúre. Štyridsať percent respondentov uviedlo, že zodpovednosť leží na bezpečnostných pracovníkoch, zatiaľ čo 33 % respondentov uviedlo, že zodpovednosť by mali mať DevOps a inžinieri. Prieskum, ktorý uskutočnila nezávislá výskumná spoločnosť Schlesinger Group, vyplnilo spolu 1000 respondentov.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Nam nas byvaly zamestnanec previedol hesla z ramky na swapovaci subor a tam su ulozene ako text, potom nas obral o hesla reakcia na: Až 83 % IT profesionálov nedokáže zaručiť bezpečnosť infraštruktúry pred bývalými zamestnancami

9.1.2022 18:01
nas byvaly zamestnanec bol heker alebo co, on previedol obsah ramky do swap suboru na disk, kde boli hesla ulozene ako text a dostal sa nam do vsetkych admin uctov a ked sme ho prepustili zobral si to vsetko zo sebou
Reagovať

Qxdom Opyo reakcia na: Až 83 % IT profesionálov nedokáže zaručiť bezpečnosť infraštruktúry pred bývalými zamestnancami

6.1.2022 20:01
Good day,

My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement – Congratulations

What for?

Part of my job is to check out websites and the work you’ve done with nextech.sk definitely stands out.

It’s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality.

There is, however, a catch… more accurately, a question…

So when someone like me happens to find your site – maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know?

More importantly, how do you make a connection with that person?

Studies show that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then gone with the wind.

Here’s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally checking out nextech.sk.

CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be a game-changer for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately (and there’s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.)

Plus then, even if you don’t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is simple, easy, and effective.

CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať