Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Batéria s pevným elektrolytom ponúkne elektromobilom o 80% väčší dojazd

Technológie
2

Niekoľko spoločností pracuje na vývoji batérií, ktoré namiesto kvapaliny alebo gélu používaného v súčasných lítiovo-iónových batériových článkoch používajú pevný elektrolyt. Startup QuantumScape, podporovaný automobilkou Volkswagen, tvrdí, že vo vývoji takýchto článkov predstihuje konkurenciu. Spoločnosť uviedla, že pri testovaní boli jej veľkoplošné jednovrstvové články schopné nabiť sa na 80 % kapacity za 15 minút. Takisto dokázali udržať kapacitu vyššiu ako 80 % po 800 nabíjacích cykloch.

Batérie boli testované aj pri teplote -30 °C, čo je príliš nízka teplota na to, aby mohli fungovať iné chemické látky v pevnom stave, tvrdí spoločnosť. Vedenie QuantumScape sa domnieva, že tieto batérie s pevným elektrolytom môžu nahradiť lítiovo-iónové batérie v elektrických autách. Medzi ohlasované výhody batérií s pevným elektrolytom patrí ich energetická hustota. QuantumScape hovorí, že jeho batérie ponúknu o 80 % väčší dojazd ako porovnateľné lítiovo-iónové batérie.

Elements of AI

Takisto umožňujú dlhší čas používať špičkový výkon pri rýchlom nabíjaní, čo by mohlo skrátiť dobu nabíjania. Technológia startupu by mohla byť dôvodom, prečo VW tvrdí, že do roku 2025 bude v obmedzenej podobe používať batérie s pevným elektrolytom, zatiaľ čo ďalšie automobilky sa nazdávajú, že ich využívanie je vzdialené ešte veľa rokov.

Zdroj: greencarreports.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Batéria s pevným elektrolytom ponúkne elektromobilom o 80% väčší dojazd

13.12.2020 00:12
Hnojacka redakcia klamete v nadpise! To co tvrdite je fikcia a neexistuje, vyplyva to aj z clanku!
Reagovať

vata, vata reakcia na: Batéria s pevným elektrolytom ponúkne elektromobilom o 80% väčší dojazd

11.12.2020 06:12
nulová informačná hodnota
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať