PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Bezplatná aplikácia na vytvorenie 3D modelu objektov pomocou smartfónu

1

Spoločnosť Epic Games oznámila novú aplikáciu na 3D skenovanie pre zariadenia so systémami iOS a Android. Volá sa RealityScan, a ako už názov napovedá, mení fotografie zhotovené telefónom na 3D modely s vysokou vernosťou. Ako Epic vysvetlil v príspevku na blogu, RealityScan prináša všetky najlepšie funkcie aplikácie RealityCapture pre Windows do mobilných zariadení. RealityCapture je moderný fotogrametrický softvér, ktorý dokáže rekonštruovať objekty a scény ľubovoľnej veľkosti z obrázkov a poskytuje 3D skeny s vysokou presnosťou a kvalitou.

Aplikácia RealityScan, ktorá je teraz v obmedzenej beta verzii, preberá z RealityCapture rýchle a jednoduché 3D skenovanie. Ak si chcete aplikáciu vyskúšať, môžete sa dostať k obmedzenej beta verzii už teraz. Epic Games poskytne prístup prvým 10 000 používateľom, ktorí sa zaregistrujú prostredníctvom aplikácie TestFlight v systéme iOS. Tím tiež plánuje, že pred koncom roka umožní prístup pre používateľov systému Android.

Aplikácia sa používa veľmi jednoducho. Po prístupe do účtu Epic Games stačí podržať spúšť a pohybovať v kruhu okolo objektu. Počas tohto pohybu aplikácia automaticky vytvorí fotografie objektu. Keď nasnímate dostatok fotografií, môžete si model prezrieť a zistiť, ako vyzerá. Ak sa vám nepáči, môžete pokračovať vo fotografovaní. Po dokončení možno 3D model exportovať priamo do aplikácie Sketchfab. 

Zdroj: bgr.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

aspon reakcia na: Bezplatná aplikácia na vytvorenie 3D modelu objektov pomocou smartfónu

19.4.2022 18:04
ste mohli napisat, ze do akeho formatu sa objekt exportuje? V Sketchfabe ti to moze byt na nic.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať