ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Bicykle Cowboy v prípade nehody upozornia vaše tiesňové kontakty

Bezpečnosť
1

Spoločnosť Cowboy testuje s tisíckami používateľov beta verziu inteligentného systému na detekciu nehody pre svoje e-bicykle. Funkcia bude čoskoro k dispozícii zadarmo pre všetkých vlastníkov modelov Cowboy 2 a Cowboy 3. Bicykel pomocou svojich senzorov sleduje prípadné pády. Ak pád nastane a vy do minúty nepotvrdíte, že je všetko v poriadku, Cowboy môže upozorniť až dva tiesňové kontakty.

Ak nemáte telefón pri sebe alebo bicykel nedokáže komunikovať s aplikáciou Cowboy, môže pomocou svojej integrovanej SIM karty informovať vaše kontakty o tom, že niečo zrejme nie je v poriadku. Poskytne im aj vašu polohu v reálnom čase prostredníctvom sledovania GPS.

Detekcia nehody sa pridáva k množstvu ďalších bezpečnostných prvkov na týchto elektrobicykloch, medzi ktoré patria napr. aj pneumatiky odolné proti prepichnutiu. Cowboy však nie je jediný výrobca, ktorý ponúka takúto funkciu pre svoje e-bajky. Robí tak aj Bosch prostredníctvom Nyon Display 2021, ale za detekciu nehôd po prvých 12 mesiacoch účtuje poplatok.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
bicykel

1 komentár

Hello this site https://google.com the best reakcia na: Bicykle Cowboy v prípade nehody upozornia vaše tiesňové kontakty

3.6.2021 03:06
Hello this site https://google.com the best
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať