SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Brutálna motorka s tankovým pásom zdolá aj ten najťažší terén

0

Lotyšský startup Oruga vytvoril jedinečné terénne vozidlo s názvom Oruga Unitrack. Je vybavené patentovaným jednostopovým systémom s tromi kolesami a masívnymi balónovými pneumatikami, vďaka čomu je ideálne do náročných podmienok, ako sú strmé kopce, sneh, blato a piesok. Oruga Unitrack bude mať premiéru na konferencii TechChill 2024 v Rige.

Spoločnosť Oruga SIA, technologický startup v oblasti mobility, ktorý stojí za vozidlom Oruga Unitrack, plánuje vyvíjať a vyrábať produkty určené na zdolávanie náročných terénov vrátane horúceho piesku, blatistých lesov, skalnatých stúpaní a zasneženej krajiny. Spoločnosť sídli v Rige a prvú sériu 100 kusov Unitracku začne vyrábať v polovici roka 2025, pričom v súčasnosti prijíma predbežné objednávky.

Jednostopová technológia Oruga Unitrack umožňuje široký polomer otáčania okolo 6 metrov. Tento obrovský polomer otáčania sa dá zmenšiť naklonením. Obmedzená manévrovateľnosť vozidla však môže byť v určitých situáciách nevýhodou. Okrem toho by mohla absencia držadiel sťažovať navigovanie na ťažko dostupných miestach.

Hoci je porucha pásov málo pravdepodobná, väčšina vecí na tradičnom motocykli sa dá opraviť s trochou vynaliezavosti a odhodlania, no oprava tohto vozidla môže byť náročná. Schopnosti podobné modelu Oruga Unitrack už ponúka spoločnosť Rokon, ktorá je veteránom v motocyklovom priemysle. Je na tomto trhu od roku 1957 a dodáva motocykle s pohonom dvoch kolies, veľkými balónovými pneumatikami a automatickými prevodovkami.

Hoci nie sú známe všetky schopnosti vozidla Oruga Unitrack, oproti vozidlu Rokon ponúka výhody v podobe ekologických funkcií a tichého pohybu v teréne. Úspech modelu Oruga Unitrack však závisí od jeho výkonu a zážitku z jazdy, ktorý poskytne. Vozidlo vďaka svojmu osobitému dizajnu a funkčnosti predstavuje jedinečnú a inovatívnu možnosť pre milovníkov terénnych vozidiel.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať