ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Business Lease otvorila nový showroom v Bratislave

Tlačové správy
0

Popredný poskytovateľ komplexnej mobility opäť potvrdil svoju chuť po inováciách a raste. Dôkazom je aj nový veľkorysý priestor pre vozidlá, ktoré sú k dispozícií retailovým zákazníkom aj firmám.

Spoločnosť Business Lease Slovakia, popredný líder v poskytovaní komplexnej mobility pre fyzické aj právnické osoby, opäť potvrdila, že má chuť inovovať a rásť. Pre retailových aj firemných zákazníkov otvorila v Bratislave svoj nový showroom vozidiel. „Našou ambíciou je odlíšiť sa najmä kvalitou, a to nielen vozidiel po operatívnom lízingu, ale aj kvalitou služieb, ktoré sú s tým spojené. Nový priestor ponúka zákazníkovi možnosť vybaviť všetko pod jednou strechou,“ hovorí Jana Smoláriková, Team Manager Remarketing & Retail Sales Business Lease Slovakia.

Spoločnosť je poskytovateľom komplexnej mobility. Popri operatívnom lízingu poskytuje predaj jazdených vozidiel po operatívnom lízingu pre fyzické a právnické osoby, krátkodobý prenájom, car sharing, car pooling, mobility budget pre firmy a ich zamestnancov, ako aj ďalšie formy zabezpečenia mobility a služieb. Nový showroom ponúka veľkorysý priestor práve pre vozidlá po operatívnom lízingu, ktorých prednosťou je popri mladom veku (3-4 roky) a nízkom nájazde (cca 100 tisíc km) najmä zdokladovaná servisná história a história poistných udalostí.

Zážitok s benefitmi

Už v minulom roku divízia prešla rebrandingom značky na Cars & Care. „Už názov napovedá, že u nás klient nájde okrem áut v 100 % stave aj výnimočnú starostlivosť, ktorá je aj v doplnkových službách, ako je poistenie, financovanie, predĺžená záruka, odkup starého vozidla, zabezpečovacie systémy a podobne. Highligtom roka 2023 je vytvorenie profesionálneho showroomu Cars & Care, kde sa nám podarilo pre zákazníkov vytvoriť úplne iný pocit z nakupovania,“ podotýka Lucia Čišková, výkonná riaditeľka Business Lease Slovakia.

Nový názov odráža to, čo firma ponúka zákazníkom - kúpu jazdeného vozidla so starostlivosťou tímu Business Lease. „Túto starostlivosť poskytujeme klientom nielen počas lízingového kontraktu, ale aj pri kúpe vozidla po operatívnom lízingu. Nekupuje si teda len tak nejaké auto, kupuje si auto od Business Lease. Starý názov odrážal náš postup, nový názov v sebe nesie prísľub, že sme sa o auto starali a staráme sa aj o to, aby sme našli to najvhodnejšie auto pre klienta,“ skonštatoval pri otvorení Vincent van der Meijden, technický riaditeľ skupiny Business Lease pre strednú a východnú Európu.

Štedré priestory sú doplnené zákazníckou zónou, takže všetky služby sú na jednom mieste. Interiér poskytuje pohodlie výberu vozidla aj v prípade nepriazni počasia, a umožňuje vystaviť aj prémiové autá, vďaka čomu má zákazník pocit, akoby bol v showroome nových vozidiel. „Priamo v priestore sa nachádza aktuálne aj náš poistný maklér, klienti vedia uzatvoriť predĺženú garanciu a zákazníci si vedia dohodnúť stretnutie aj ohľadom ponuky na financovanie vozidla. Snažíme sa im maximálne uľahčiť kúpu, keďže nám záleží na ich spokojnosti,“ dodáva Jana Smoláriková.

Pozitívny vývoj

Spoločnosť začala meniť stratégiu predaja jazdených vozidiel od roku 2018, inovácie a prozákaznícka orientácia umožnili, že dnes už takmer všetky vozidlá po operatívnom lízingu dokáže predať retailovým zákazníkom. „Pozitívny dopad na rastúci záujem však mali v ostatných rokoch aj dlhšie dodacie lehoty nových vozidiel v kombinácii s kúpyschopnosťou retailových zákazníkov, ktorí majú peniaze na 4-ročné auto, no na nové nie. Práve tam sme našli priestor na naše podnikanie v tejto oblasti,“ podotýka Lucia Čišková.

Najväčší záujem je dnes o vozidlá koncernu VW, či už Octavia, Superb, Fabia alebo modely VW Golf a Passat. Ako spresňuje Jana Smoláriková, žiadané a v ponuke sú aj vozidlá značiek Hyundai, alebo Kia. Samozrejme, nechýbajú ani ďalšie, vrátane prémiových značiek. „Denne aktualizujeme ponuku vozidiel na www.carsandcare.sk,“ dodáva Jana Smoláriková.

Spoločnosť si pravidelne necháva vypracovávať prieskum spokojnosti zákazníkov, v tom najnovšom získala skóre spokojnosti 95 %. „Je to pre nás tá najlepšia vizitka. Na tento rok nám zostalo ešte jedno vylepšenie a síce nová web stránka spoločnosti, ktorú by sme radi našim klientom predstavili do konca tohto roka,“ dodáva Jana Smoláriková.

Trend v regióne? Nastanú zmeny

Pokiaľ ide o rast záujmu o jazdené vozidlá, badať ho aj v regióne. „Nové vozidlá sa dnes primárne predávajú firmám a lízingovým spoločnostiam. Absenciu koncového spotrebiteľa pociťujeme pri nákupe nových vozidiel na všetkých trhoch EÚ. Jazdené vozidlá sú u koncových spotrebiteľov viac v centre pozornosti a po troch rokoch nedostatku ponuky v dôsledku  výrobných ťažkostí s novými vozidlami pozorujeme oživenie,“ konštatuje Vincent van der Meijden. Na trhoch s veľmi vysokou infláciou spojenou s vysokými úrokovými sadzbami, ako Maďarsko,  však došlo podľa neho k ochladeniu trhu s jazdenými vozidlami. „V krajinách eurozóny, vrátane Slovenska, je situácia lepšia - spotrebitelia čelia nižšej inflácii, a tým nižším nákladom na financovanie,“ dodáva Vincent van der Meijden.

V nasledujúcich rokoch však už odborník neočakáva, že lízingové spoločnosti vrátia na trh toľko jazdených vozidiel, ako v tomto roku. „Výrobcovia znížili počet spätných objednávok, keďže nižší súčasný dopyt a lepšia ponuka materiálov výrazne skrátili dodacie lehoty. Od roku 2019 navyše klesá počet registrácií nových vozidiel z dôvodu problémov s ponukou, vyššieho zdanenia, narastajúcich predpisov o emisiách a štandardnej bezpečnostnej výbave, ale aj inflácie a ekonomických okolností,“ upozorňuje. Všetky tieto vplyvy zvýšili cenu nových vozidiel a znížili ich predaj konečným spotrebiteľom. Nedostatok jazdených vozidiel bude mať preto v nasledujúcich rokoch vplyv na zvýšenie ich hodnoty. Pre spotrebiteľov sú vozidlá po operatívnom lízingu ideálnou voľbou, pretože ich kúpa je absolútne bezpečná, majú nízky vek, garantovaný stav kilometrov, sú dobre udržiavané a majú kompletnú transparentnú servisnú aj poistnú históriu.

Zobrazit Galériu

Business Lease

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať