SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

CES 2022: Technics predstavuje nové bezdrôtové slúchadlá s potlačením hluku

1

Spoločnosť Technics oznámila uvedie nových bezdrôtový slúchadiel EAH-A800 s technológiou 4 Mic Beamforming a potlačením hluku. Slúchadlá sa môžu pochváliť vynikajúcou kvalitou zvuku a hovorov. Predstavujú spojenie technológií a bohatých skúseností, ktoré spoločnosť Technics získala za viac ako 50 rokov.

Novo vyvinutý 40 mm dynamický menič s voľným okrajom membrány a okrajovou časťou zloženou z rôznych viacvrstvových materiálov zaisťuje čistý zvuk a hlboké basy. Akustická komora optimalizuje prúdenie vzduchu, vďaka čomu vytvára silné basy a zlepšuje zvuk v stredných frekvenciách. Použitie tenkovrstvových polymérových kondenzátorov – technológie používanej vo vysokokvalitných zosilňovačoch Technics – uľahčuje stabilný prúd prechádzajúci zvukovými obvodmi, čo obmedzuje skreslenie a generuje skvelý zvuk. Model EAH-A800 navyše podporuje kvalitu zvuku s vysokým rozlíšením vďaka technológii bluetooth a LDAC.

Slúchadlá obsahujú spolu osem mikrofónov. Štyri mikrofóny MEMS pracujú súčasne, aby zachytili váš hlas s vysokou presnosťou. Ďalšie štyri mikrofóny pre technológiu formovania lúča s redukciou šumu sa aktivujú súčasne z oboch strán, aby znížili okolitý šum. Jedinečné spracovanie signálu analyzuje hlasový signál a potláča okolitý hluk, takže váš hlas znie zreteľnejšie.

Na potlačenie hluku vetra výrobca vybavil slúchadlá mikrofónom Feed-Forward s malými otvormi, ktoré sú umiestnené hlboko vnútri, čím minimalizujú vibrácie prenášané vzduchom. Hlavný mikrofón na snímanie hlasu (Main Talk Mic) má iný sieťový materiál v prednej a zadnej časti, aby sa vibrácie obmedzili. Mikrofón na hlbšie tóny v hlase (Sub Talk Mic) má horný kryt, ktorý zabraňuje priamemu pôsobeniu vetra.

Technológia duálneho hybridného potlačenia hluku zachytáva vonkajší hluk aj hluk vnútri slúchadiel. V spojení s digitálnym a analógovým spracovaním vytvára táto kombinácia najlepší výkon vo svojej triede, pričom je ideálna na potlačenie rušivých vplyvov doma alebo vonku.

Slúchadlá sú takisto vybavené jedinečnými režimami okolitého zvuku, ktoré možno nastaviť buď na režim prirodzeného prostredia, alebo na režim zvýšenej pozornosti. Režim prirodzeného prostredia zachytáva celý okolitý hluk, takže používateľ môže počúvať hudbu alebo telefonovať a zároveň venovať pozornosť svojmu okoliu. Režim zvýšenej pozornosti zachytáva zvuky vo frekvenčnom rozsahu ľudského hlasu, takže poslucháč môže počuť ľudské hlasy v okolí, napríklad hlásenie na letisku alebo hlas člena rodiny.

Viacbodové párovanie umožňuje pripojenie k dvom zariadeniam bluetooth súčasne. Ak sa napríklad pripojíte k videokonferencii na notebooku, ale potrebujete s niekým iným diskutovať cez telefón, môžete začať telefonovať jednoduchým dotykom tlačidla volania. Špičková výdrž batérie poskytuje približne 50 hodín počúvania hudby alebo 30 hodín hovoru.

Slúchadlá EAH-A800 boli navrhnuté tak, aby sa pohodlne nosili. 3D náušníky majú zakrivený dizajn, ktorý pôsobí rovnomerným tlakom na celé ucho. Náušníky sú vyrobené z pamäťovej peny, ktorá rozkladá tlak a zaisťuje bezpečné uchytenie. Drôtená pružina prechádza po celej dĺžke hlavy a optimalizuje tlak.

Cenu slúchadiel výrobca zatiaľ neoznámil.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

Jakze cenu neoznamili, ved som ich videla za 7.50€ vo vypredaji. reakcia na: CES 2022: Technics predstavuje nové bezdrôtové slúchadlá s potlačením hluku

9.1.2022 18:01
Cena je znama z 9.99€ zlacneli na 7.50€ vo vypredaji, v Pepco pri pokladni su vystavene tie sluchadla a vedla nich su tam stuple do usi za 2.50€ na jack tri a polku
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať