SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Canoo: Štýlový elektrický pickup ale menší ako Tesla Cybertruck

Technológie
0

Spoločnosť Canoo je známa štýlovo vyzerajúcimi elektrickými vozidlami a jej najnovší pickup nie je výnimka. Startup so sídlom v Los Angeles spustí predobjednávky naň v najbližších mesiacoch a na trh by mal doraziť v roku 2023. Rovnako ako ďalšie dve vozidlá Canoo, ktoré sú už na trhu, je elektrický pickup veľmi modulárny. Hoci nákladový priestor vozidla je dlhý len 1,8 metra (1625 × 1828 mm), dá sa rozšíriť, má výsuvné bočné časti a k dispozícii je aj voliteľný strešný nosič.

Na všetkých stranách nákladového priestoru je umiestnené obvodové osvetlenie. Na obidvoch bočných paneloch sa nachádza sklápací stôl, ktorý môže slúžiť ako pracovný stôl alebo na prípravu jedla. Predný nákladný priestor pojme náradie rovnako ako zásuvky v blízkosti zadného kolesa. Kapacita užitočného zaťaženia je 816 kg.

Hoci vozidlo je vcelku malé, má rázvor 2850 mm a dĺžku 4674 mm, môže obsahovať veľa výstroja a vybavenia. Na porovnanie, Cybertruck Tesly mal v počiatočnej inkarnácii 5,8 m a mnohým sa zdal priveľký. Pickup s jedným alebo dvoma elektromotormi (v závislosti od konfigurácie) bude mať na jedno nabitie dojazd 320 km. Vďaka plochej tenkej batériovej platforme nazývanej „skateboard“ zaberá elektrická časť vozidla menej miesta. Cena a kompletné technické parametre auta budú zverejnené neskôr.

Zdroj: mashable.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať