SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Chceš založiť vlastný digital biznis? Zaujímaš sa o smart cities? Nauč sa ako na to s novým praktickým vzdelávaním.

Tlačové správy
0

Ako sú mladí Slováci pripravení na kariéru v digitálnej budúcnosti? Úspešné globálne spoločnosti ​PixelFederation, Sygic, HubHub a ​nezisková organizácia Leaf sa rozhodli, že talentom pomôžu na ich ceste ku kariére aj hodnotám. Butterfly Effect program spúšťa druhý ročník a dá sa v ňom naučiť celý proces tvorby mobilnej aplikácie či hry od nápadu až po launch. Otvára dve laboratória - AppsLab a GamesLab. Práve v AppsLabe sa môžeš prihlásiť na tému smart cities a pracovať na riešení pre Parking či Public Transport. Prihlásiť sa dá do 15.mája a program ponúka aj talentové štipendium. 

Hackni dopravu 
V pilotnom ročníku, v ktorom je momentálne dvadsiatka účastníkov, riešia 4-6 členné tímy programátorov, dizajnérov a biznis ľudí výzvu dopravy. Pasujú sa s riešeniami pre parkovanie​či mestskú hromadnú dopravu​. Organizátori sa rozhodli témy zopakovať aj pre druhý ročník. Pod dohľadom mentorov zo Sygicu a ďalších expertov v oblasti si prejdú cez 6 fáz programu: Hackathon, Market Research, Conception, Development, Market Entry, Run a dovedú svoje idey až po launch mobilných aplikácií. V druhom ročníku je možnosť prihlásiť sa aj s vlastným nápadom v oblasti dopravy.

Program je unikátny kvôli svojej intenzite a aj vďaka množstvu skúsených mentorov z digitálnych firiem. Každodenná práca, mentoringy, workshopy a tímové a osobné stretnutia s koučami ponúkajú účastníkom komplexný rozvojový program - osobný akcelerátor.

Medzi mentormi môžeme nájsť špičky v oblasti monetizácie, developmentu mobilných aplikácií aj dizajnu.

Najdôležitejšou hodnotou spoločnosti je vzdelanie. Vzdelaná spoločnosť sa nemusí báť o svoju budúcnosť. Čím ďalej, tým viac budeme potrebovať pracovať hlavou a menej rukami a ja verím, že svojou malou štipkou pomôže aj Sygic tomuto rozvoju a lepšej budúcnosti pre Slovensko,“ hovorí Michal Štencl, zakladateľ spoločnosti Sygic.

Účastníci pilotného ročníku AppsLab

Talent, férovosť a podnikavosť
Do programu sa môže zapojiť študent či človek s praxou v jednej z troch hlavných disciplín: grafický dizajn, programovanie a biznis.

Berú len 45 najlepších. To je maximálny počet ľudí, ktorí získajú šancu. O prijatí rozhoduje motivácia, tvoje hodnoty a vypracovanie zadania. Nestačí byť však len talentovaný. Treba mať aj rešpekt voči ostatným a dôraz dávajú tvorcovia programu aj na etiku a férovosť. Takých mladých ľudí totiž chcú vidieť vo vedúcich pozíciách.

Účastníci pilotného ročníku GamesLab

Študenti aj špecialisti
Z časového hľadiska program zvládne študent s individuálnym študijným plánom, freelancer alebo parttime-ista. Povinnosti ako škola či freelance práca sa pri každom zohľadňujú individuálne. Organizátori však varujú, že je to náročné.

Ide o osobný akcelerátor pre tvoj talent. Učíš sa priamo live na produkte a prehlbuješ svoju expertízu - dizajn, programovanie či biznis stránku procesu. Na druhej strane sa ti venujeme individuálne a chceme vedieť ako ti vieme pomôcť v kariére či tvojom vlastnom startupe,” hovorí Baška Klimek, ktorá program vedie.

V aktuálnom ročníku práve začína časť self-developmentu, kedy účastníkov spájajú s mentormi z danej oblasti, v ktorej chcú pôsobiť a ktorá ich do budúcna zaujíma. Predmetom mentoringu nie je klasicky pokrok pri produkte, ale osobné smerovanie jednotlivcov. Mentori otvorene zdieľajú svoje životné cesty, úspechy, neúspechy a rady. V praxi to znamená možnosť porozprávať sa osobne s Art Directormi, zakladateľmi úspešných štúdií a biznisov aj s technickými inžiniermi a budovať si network.

Hoci sa venujem podpore start-upov a viedla som vlastný biznis inkubátor, ešte som nezažila nič tak intenzívne ako tento program. Za 5 mesiacov si prejdeš tým, čo by si po vlastnej línii skúšal 1-2 roky, možno aj viac,” doplňuje Baška Klimek.

Prihlásiť sa dá do 15.mája a pred letom sa dozvieme, kto uspel. Nový ročník štartuje od septembra a potrvá do konca januára. Tí najtalentovanejší môžu získať talentové štipendium na pokrytie školného.

Zobrazit Galériu

Butterfly Effect, o.z.

Všetky autorove články
talent monilna aplikácia digitalna buducnost smart cities

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať