SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Chorda: Multiinštrumentálny nástroj na tvorbu hudby na cestách

Technológie
0

Spoločnosť Artiphon uviedla na trh nový nástroj typu všetko v jednom s názvom Chorda. Zariadenie postavené pomocou technológie „multi-instrument“ nadväzuje na vreckové zariadenie Orba 2 od rovnakej spoločnosti, ktoré bolo uvedené na trh minulý rok. Je určené na tvorbu hudby na cestách a zahŕňa gitaru, klavír, bicie, syntetizátory a ďalšie nástroje v jednom rozhraní. 

Chorda umožňuje hrať ako na klávesových alebo bicích nástrojoch a brnkať ako na gitare pomocou funkcie smart strum (inteligentné brnkanie). Je navrhnutá podobne ako Obra s 12 podložkami na hracej ploche, ktoré reagujú na gestá vrátane Tap, Press, Radiate a Tilt, pričom môžete pridať Vibrato pomocou kapacitnej technológie snímania. Šírka podložiek je rovnaká ako šírka klávesov klavíra.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Chorda tiež obsahuje rovnaký syntetizátor a samplovací mechanizmus, ktorý disponuje skutočnými nástrojmi, ako sú napríklad elektrické gitary. Dá sa používať so softvérovými a hardvérovými nástrojmi založenými na MIDI (cez USB-C alebo bezdrôtovo cez bluetooth MIDI) a k dispozícii sú aj stovky zabudovaných zvukov. Pre Chordu bola spustená stránka na Kickstarteri, kde si ju možno predobjednať v troch farbách: čiernej, bielej a modrej. Cena sa začína na 199 dolároch.

Zdroj: djmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať