SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Číňania majú prvého vojenského AI veliteľa na svete

Výskum a vývoj
2

Čínski vedci vyvinuli prvého vojenského veliteľa s umelou inteligenciou na svete, a to napriek zákazu Číny používať umelú inteligenciu na vedenie ozbrojených síl. AI veliteľ, vytvorený pre vojnové hry v laboratóriu, presne odráža silné a slabé stránky, osobnosť a myšlienkové vzorce ľudských vojenských veliteľov. Hoci je veliteľ AI obmedzený na laboratórium na Spoločnej operačnej škole Národnej obrannej univerzity, získal bezprecedentnú právomoc veliť svojim silám vo vyvíjajúcich sa virtuálnych vojnách.

Výskum naznačuje, že sa učí exponenciálnym tempom a rýchlo sa prispôsobuje. Známych je síce len málo podrobností (dokument je dostupný iba v čínskom časopise s názvom Common Control & Simulation), ale zistenia naznačujú, že začlenenie AI do armády by mohlo byť sľubným riešením.

Obavy z toho, že AI prekoná ľudské schopnosti a bude prijímať nezávislé rozhodnutia, sa však budú pravdepodobne stupňovať, najmä ak sa bude využívať vo vojenských aplikáciách. Tento vývoj nasleduje po predchádzajúcich čínskych experimentoch s robotickými psami a ozbrojenými dronmi poháňanými AI. 

Zdroj: bgr.com.

Foto zdroj: depositphotos.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Prichadza... reakcia na: Číňania majú prvého vojenského AI veliteľa na svete

4.7.2024 12:07
Skynet
Reagovať

Geniusčájnaejaj reakcia na: Číňania majú prvého vojenského AI veliteľa na svete

4.7.2024 02:07
Pokiaľ budú iba tri ohniska,kde sa budu nicit veci,priroda a ludia pomocou sofistikovanych technologií,oukej. To ešte nejak ludstvo zvladne. No za par rokov,ked sa roztopia himalajske ladovce a tri miliardy človekov nebudú mať čim splachovať hrdlo ani záchod ...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať