SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Video: Čínsky robotický pes vybavený puškou strieľa na ciele

Technológie
1

Nedávno čínska armáda zverejnila video ukazujúce robotické psy so zbraňami na 15-dňovom spoločnom vojenskom cvičení Zlatý drak. Aby toho nebolo málo, v týchto dňoch čínska televízia China Central Television (CCTV) publikovala nové video ako robotický pes vedie tímy v prieskume a strieľa na ciele z guľometu pripevného na chrbát. 

„Môže slúžiť ako nový člen v našich mestských bojových operáciách,“ hovorí vojak v dvojminútovom klipe, „nahradiť našich členov pri vykonávaní prieskumu a identifikácii nepriateľa a zasiahnutí cieľa.“ Podľa správy môžu štvornohé robotické psy, konkrétne modely Go2 za 2800 dolárov od čínskej robotickej firmy Unitree, „operovať“ kdekoľvek samostatne dve až štyri hodiny.

Video CCTV ukázalo aj sériu leteckých dronov pričom niekoľko z nich bolo vybavených guľometmi, z ktorých sa aj strieľalo. Zatiaľ čo nasadenie dronov vo vojenských operáciách nie je úplná novinka, štvornohé robotické psy sú oveľa novším prírastkom na bojisku. 

Aj americká armáda už experimentovala s ozbrojenými robotickými psami spoločnosti Ghost Robotics. Zdá sa, že štvornohé roboty so zbraňami predstavujú rastúcu triedu vojenských robotov a zbraní poháňaných umelou inteligenciou, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa pripojili k vojakom v bojových zónach.  

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Propagandisticky fake reakcia na: Video: Čínsky robotický pes vybavený puškou strieľa na ciele

5.6.2024 03:06
Uz len to, ze ta zbran nema takmer ziadny spatny raz. Aj s malou beznou zbranou by ten par kilovy psik spravil po jednom vystrele salto dozadu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať