SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Creative Zen Air Pro / Ľahké slúchadlá s tlmením hluku a dlhou výdržou batérie

0

Bezdrôtové true wireless slúchadlá s praktickým puzdrom na nabíjanie potešia priaznivcov mobilného počúvania hudby či hovoreného slova s aktívnym životným štýlom. Model Creative Zen Air Pro je odolný proti vode v súlade s požiadavkami štandardu IPX5, takže nie je problém s prechádzkami či športovaním v daždi ani s vplyvom potu. V balení nájdete dve slúchadlá, nabíjacie puzdro, silikónové vložky vo viacerých veľkostiach a kábel USB-A/USB-C.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Slúchadlá využívajú komunikačné rozhranie bluetooth 5.3 LE. Kodek LC3+ umožňuje prenos v Hi-Res kvalite. Samozrejme, potrebujete kompatibilný smartfón či iné zariadenie. Podporované sú aj funkcie hlasových asistentov Siri či Google Assistant. Latencia nového komunikačného rozhrania je nižšia než 20 ms, takže pozeranie videí aj hranie mobilných hier je z hľadiska synchronizácie zvuku s obrazom úplne bezproblémové.

Hlavne pri cestovaní v dopravných prostriedkoch oceníte aktívne potláčanie hluku okolia (ANC). Slúchadlá majú aj mód Ambient na pridávanie zvukov z prostredia okolo vás, napríklad ak vás niekto osloví alebo sa blížite k rušnej križovatke. Intenzita pridávania zvukov z okolia sa dá nastaviť v mobilnej aplikácii. Na ANC a ambientné zvuky sa používajú štyri zo šiestich vstavaných mikrofónov. ANC umožňuje nastaviť päť úrovní potláčania hluku, ale rozdiel medzi jednotlivými úrovňami nie je príliš presvedčivý. Najväčší útlm je v basoch a v nižších stredoch. Aj pri najsilnejšom potlačení stále počujete hlasy ľudí okolo seba, prípadne hlásenia v dopravných pro­striedkoch.

Na ovládanie slúžia plôšky na vonkajšej strane, na ktoré môžete ťuknúť, viackrát poklepať alebo ich pridržať v závislosti od funkcie, ktorú potrebujete aktivovať alebo prepnúť. Ovládanie je intuitívne a rýchlo si ho osvojíte. Používateľsky prívetivá aplikácia Creative umožňuje nastaviť ekvalizér aj prispôsobiť dotykové ovládacie prvky podľa vašich preferencií. Na puzdre je päť miniatúrnych LED a pod nimi multifunkčné tlačidlo.

Membrány akustických meničov majú priemer 10 mm. Kvalita zvuku je výborná a vďaka tomu, že slúchadlá vynikajúco sedia vo zvukovode, ale nie sú príliš hlboko, sú aj basy dostatočne sýte, no pri neutrálnom nastavení ekvalizéra vo zvuku nedominujú, takže neprekrývajú vokály ani vyššie tóny. Aj výšky sú brilantné. Pri niektorých žánroch a aj pri počúvaní podcastov som trochu v ekvalizéri vytiahol stredy. Samozrejme, každý si môže parametre reprodukcie nastaviť podľa svojich preferencií. Vzhľadom na primárne určenie na cestovanie v dopravných prostriedkoch či prechádzky pozitívne hodnotím, že počujete aj zvuky a hluky okolia.

Batérie v štupľoch vydržia na jedno nabitie 9 hodín a pri dobíjaní z batérie v škatuľke máte spolu 33 hodín počúvania. Štuple sa nabíjajú cez pozlátené kontakty a puzdro má moderný konektor USB-C a podporuje aj bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi. Nabíjanie štupľov trvá asi 2 hodiny a nabíjanie batérie v puzdre o hodinu dlhšie. Indikačné diódy nabíjania sú na štupľoch aj puzdre.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Pohodlné nosenie, účinné ANC, kvalitný zvuk, bezdrôtové nabíjanie puzdra, výdrž batérie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz (slúchadlá), 100 Hz – 10 kHz (zabudovaný mikrofón); 10 mm akustické meniče; bluetooth 5.3, kodeky AAC, SBC, LC3, LC3+; celková výdrž batérií 33 hodín; hmotnosť štupľa 5,3 g, puzdro 52 g

Cena: 70 EUR

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať