CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

DARPA má autonómny robotický tank so zelenými očami

Technológie
0

Agentúra DARPA nedávno uskutočnila úspešné testy svojich autonómnych vozidiel v rámci programu RACER. Vrcholom týchto testov bol tank so zelenými svietiacimi očami. Tieto vozidlá, známe ako RACER Heavy Platform (RHP), sú masívne, majú hmotnosť 12 ton a merajú 6 metrov. Využívajú základný systém Textron M5 a sú navrhnuté tak, aby dopĺňali menšie vozidlá RACER Fleet Vehicles (RFV), ktoré vážia 2 tony a merajú 3,3 metra.

Testy sa uskutočnili v Texase koncom roka 2023 za pomoci tímov z Washingtonskej univerzity a Laboratória prúdového pohonu NASA. Videozáznamy z testov sú k dispozícii na YouTube a prezentujú schopnosti vozidiel autonómne jazdiť v teréne. Zelené oči na nádržiach označujú autonómnu prevádzku vozidla.

Agentúra DARPA zverejnila aj video demonštrujúce prispôsobivosť vozidiel RFV v autonómnom režime, v ktorom testuje ich výkon v neznámom teréne. 

Stuart Young, vedúci programu RACER, zdôraznil význam autonómie platformy v zložitých terénnych prostrediach, ktoré sú podstatne nepredvídateľnejšie ako podmienky na ceste.

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať