SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Decentralizovaný vyhľadávací nástroj Presearch chce konkurovať Googlu

0

Presearch oficiálne prešiel zo svojho Testnetu na Mainnet. To znamená, že všetka návštevnosť vyhľadávania prostredníctvom služby teraz prebieha cez decentralizovanú sieť uzlov prevádzkovaných dobrovoľníkmi Presearch. „Decentralizovaná sieť bude teraz spracúvať viac ako 5 miliónov súkromných vyhľadávaní denne s možnosťou škálovania na stovky miliónov,“ uviedol Presearch v oznámení.

Kanadská spoločnosť tiež prijala novú doménu pre vyhľadávací nástroj Presearch.com (predtým používala Presearch.org). Presearch sa snaží konkurovať Googlu vytvorením vyhľadávacieho nástroja bez zberu používateľských údajov. Na dosiahnutie tohto cieľa používa vyhľadávací nástroj dobrovoľne prevádzkované počítače, ako „uzly“, na agregáciu výsledkov vyhľadávania pre každý dopyt.

Uzly sú potom za spracovanie výsledkov vyhľadávania odmenené tokenom založeným na blockchaine. Výsledkom je decentralizovaný vyhľadávací nástroj prevádzkovaný komunitou, ktorý je navrhnutý tak, aby pri každej žiadosti o vyhľadávanie odstránil súkromné ​​informácie používateľa. Ktokoľvek môže dobrovoľne premeniť svoj domáci počítač alebo virtuálny server na uzol.

V blogovom príspevku Presearch uviedol, že prechod na Mainnet sľubuje, že vyhľadávací nástroj bude bežať hladšie, keďže bude využívať viac výpočtového výkonu z jeho dobrovoľníckych uzlov. Presearch spustil svoj Testnet v októbri 2020 a odvtedy tento vyhľadávač prilákal 3,8 milióna registrovaných používateľov. V súčasnosti má vyše 64 000 dobrovoľníckych uzlov,

Zdroj: pcmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať