PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Dell Latitude 7520 / Výkonný notebook pre náročných podnikových používateľov

0

Počítače určené do firemného prostredia musia byť schopné splniť náročné požiadavky moderného dynamického biznisu. Produktová rodina notebookov Dell Latitude 7000 zahrnuje prémiové modely, ktoré sú výkonom, vybavením a predovšetkým spoľahlivosťou primárne určené do podnikového segmentu.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Recenzovaný notebook má veľký 15,6-palcový displej, výkonný procesor a bohatú konektivitu na pripojenie príslušenstva. Nálepka Intel Evo vPro prezrádza, že Latitude 7520 spĺňa náročné požiadavky tejto platformy. Intel vPro je platforma navrhnutá do náročného prostredia biznisu. Zahŕňa najnovšie technológie integrované v certifikovanom riešení, ktoré spája výkon, funkcie zabezpečenia na hardvérovej báze a možnosť vzdialenej správy, čo oceníte hlavne pri súčasnom trende práce z domu. Tieto funkcie zvýšia vašu produktivitu a umožnia vám znížiť prevádzkové náklady.

Veko displeja s logom Dell uprostred je z recyklovaných uhlíkových vlákien, takže prestížny dizajn a luxusné materiály zaujmú aj manažérov. Opierky po obidvoch stranách touchpadu s hladkým povrchom majú povrch veľmi príjemný na dotyk. Touch­pad umožňuje presné gestá a dá sa pohodlne stlačiť až do štyroch pätín výšky. Klávesy majú pomerne vysoký zdvih a progresívny pružný odpor, čo prispieva k rýchlemu a presnému písaniu. Snímač odtlačkov prstov je integrovaný do tlačidla na zapnutie/uspatie v pravom hornom rohu klávesnice. Mriežka na reproduktory je v zadnej časti medzi kĺbmi displeja. Displej recenzovaného modelu má full HD rozlíšenie 1920 × 1080, účinný antireflexný povrch, široké pozorovacie uhly a znížené vyžarovanie modrého svetla, čo oceníte predovšetkým pri večernej práci, štúdiu či zábave. V ponuke sú aj modely s rozlíšením UHD, prípadne s dotykovým full HD displejom.

SWAN_TITULKA_0722  

Výkon a plynulé používateľské rozhranie v náročných aplikáciách nie je, samozrejme, len záležitosť inštalovaného hardvéru. AI algoritmy optimalizujú systém notebooku tak, aby sa aplikácie, ktoré často používate, spúšťali čo najrýchlejšie. Napríklad aplikácia DaVinci Resolve sa mi po niekoľkých dňoch začala spúšťať približne o tretinu rýchlejšie než na podobne hardvérovo vybavenom počítači, na ktorom ju bežne používam. Takisto technológia Intel Adaptix umožňuje prerozdeľovať výkon tam, kde ho spustené aplikácie aktuálne najviac potrebujú. Zvyšujú tak reálny výkon notebooku Dell Latitude 7520. Štvorjadrový procesor Intel Core i7-1185G7 11. generácie Tiger Lake je vyrobený 10 nm technológiou a v prípade potreby sa jeho taktovacia frekvencia dá zvýšiť až na 4,8 GHz. Vtedy však procesor produkuje viac tepla, takže reálny výkon, presnejšie čas, po ktorý môže fungovať na vyššej frekvencii, závisí od účinnosti chladenia. Ak je však výkon optimálne prideľovaný, nemusí procesor zvyšovať frekvenciu na úplné maximum, takže aplikácie vyžadujúce dlhodobo vysoký výpočtový výkon, napríklad analýzy, budú v konečnom dôsledku pracovať rýchlejšie. Optimalizácia sa, samozrejme, priaznivo prejaví aj na výdrži pri práci na batériu. Keď už spomínam batériu, funkcia ExpressCharge Boost ju umožňuje nabiť na 35 % za 20 minút a po hodine máte nabité na 80 %. Batéria pri bežnej práci vydrží 8 – 11 hodín. Recenzovaný model mal 512 GB disk SSD s rozhraním PCIe tretej generácie, konštrukčného formátu M.2 2280. Pretože je tento notebook určený do podnikového prostredia a tomu musia zodpovedať aj implementované technológie, disk má prívlastok samošifrovací.

Okrem výkonu a výdrže je dôležité aj kvalitné bezdrôtové pripojenie. Samozrejmosť je podpora nového štandardu 802.11ax, nazývaného aj Wi-Fi 6. Bez ohľadu na to, či ste v open space, kde sa k Wi-Fi pripájajú desiatky kolegov, alebo pracujete z domu, kde sú pripojení ďalší členovia domácnosti a rôzne smart zariadenia, technológia ExpressConnect zabezpečí, že notebook sa pripojí k prístupovému bodu s najsilnejším signálom, a takisto presmeruje šírku pásma pre kritické aplikácie. K dispozícii máte aj mobilné dátové pripojenie 4G LTE, ­notebook má slot na micro SIM kartu, takže na verejných miestach, ako sú kaviarne či coworkingové priestory, nebudete odkázaní na potenciálne nedostatočne zabezpečenú sieť Wi-Fi, ale môžete sa pripojiť cez mobilné dáta. Podpora eSIM vám umožní pripájať sa k sieťam viacerých operátorov bez nutnosti prekladania SIM karty.

Keď už spomínam technológie pre firemných používateľov, v súčasnej situácii, kde ­vystupujú do popredia online mítingy, oceníte technológiu Intelligent Audio, ktorá zlepšuje kvalitu zvuku a znižuje hluk na pozadí. ­S notebookom som absolvoval niekoľko ­online tlačových konferencií a musím pochváliť kvalitu zvuku. Ani konferenční partneri sa nesťažovali, aj keď som počas diskusie nerozprával priamo smerom na mikrofóny, ktoré sú umiestnené na hornej hrane veka displeja v notebooku, ale trochu som otočil hlavu.

Dell Latitude 7520 má okrem klasickej webovej kamery s rozlíšením 720p aj infračervenú kameru so senzorom priblíženia. Technológia Intel Context Sensing vám umožní rýchlo a bezpečne sa prihlásiť skenom tváre prostredníctvom Windows Hello. Ak od notebooku odídete, kamerový systém zistí vašu neprítomnosť a počítač automaticky uzamkne, takže rozpracované dokumenty aj uložené údaje budú aj počas vašej krátkej neprítomnosti v bezpečí bez toho, aby ste museli notebook po odchode zamknúť a po príchode sa znovu prihlásiť. Objektív webovej kamery môžete z dôvodu ochrany súkromia zakryť krytkou s manuálnym ovládaním.

Používateľ má k dispozícii dva moderné porty USB-C s podporou Thunderbolt 4 a možnosťou prenosu obrazu DisplayPort, dva klasické porty USB 3.2 s konektormi USB-A, pričom jeden z nich podporuje technológiu PowerShare, port HDMI 2.0, čítačku pamäťových kariet a môžete si vybrať aj model s integrovanou čítačkou čipových kariet. Ak to zosumarizujem, notebook DELL Latitude 7520 je štýlový a inovatívny notebook vybavený najmodernejším hardvérom a širokou paletou implementovaných bezpečnostných technológií, takže je ideálny do biznis prostredia. Rozmery notebooku sú primárne diktované uhlopriečkou displeja. Úzke rámiky umožnili dosiahnuť relatívne kompaktné rozmery Hliníkové telo, recyklované uhlíkové vlákna umožnili aj pri použití veľkého displeja dosiahnuť priaznivú hmotnosť aj pri uhlopriečke displeja. Pre firemných používateľov je kľúčová služba Next ­Business Day. V prípade poruchy technik príde k vám a zaistí servis vrátane náhradných dielov.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkon, účinné chladenie, dobrá klávesnica a touchpad
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Procesor: Intel Core i7-1185G7, taktovacia frekvencia 3 GHz – 4,8 GHz, podpora vPro; 16 GB DDR4 4266 MHz; disk 512 GB NVMe SSD, grafika integrovaná Intel Iris Xe, displej 15,6", rozlíšenie full HD 1920 × 1080 px; konektivita: Wi-Fi 802.11ax, bluetooth 5.1; operačný systém: Windows 10 Pro; konektory: 2× USB-C s podporou Thunderbolt 4, 2× USB-A gen. 3.2, HDMI 2.0, 3,5 mm jack, batéria 63 Wh; rozmery 358 × 229 × 17,5 mm, hmotnosť 1,52 kg

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať