PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Dell Vostro 5510 / Výkonný, spoľahlivý a odolný pracovný notebook

1

Nosnou ideou tvorcov ultrabooku Dell Vostro 5510 bola produktivita a spoľahlivosť, to všetko v elegantnom dizajne a so špičkovým hardvérom. Klávesnica je odolná proti náhodnému poliatiu tekutinou a ultrabook splnil podmienky 15 vojenských testov, takže pri používaní aj na cestách sa môžete spoľahnúť na jeho robustnosť a odolnosť aj napriek tomu, že má hmotnosť len 1,67 kg.

Recenzovaný model mal procesor Intel Core i5 najnovšej 11. generácie a grafickú kartu NVIDIA GeForce MX450 s 2 GB pamäte vRAM GDDR5, takže na svoje si prídu nielen používatelia aplikácií náročných na grafický výkon vrátane aplikácií na editovanie grafiky a videa, ale aj príležitostní hráči. Ja som napríklad popri testovaní relaxoval pri hre Age of Empires 4 zobrazovanej na 15,6-palcovom displeji s rozlíšením full HD, teda 1920 × 1080 pixelov. Rozmery displeja umožnili použitie klávesnice aj s numerickým blokom, ktorý využijú nielen ekonomicky či matematicky zamerané povolania, ale aj inžinieri a editori videí, pretože veľa aplikácií umožňuje využívať klávesy numerického bloku ako klávesové skratky. Presný chod klávesov a väčšie rozstupy medzi nimi umožňujú rýchle písanie, čo ocenia hlavne sekretárky ovládajúce písanie všetkými desiatimi.

Kovové telo ultrabooku aj napriek tenkej konštrukcii umocňuje účinnosť chladenia. Dve chladiace trubice odvádzajú teplo od procesora a grafického čipu a viac lopatiek ventilátora umožňuje prehnať cez chladiaci systém viac vzduchu bez toho, aby za zvýšila hlučnosť. Na tichom chode ventilátora sa podieľajú aj kvalitné ložiská. Vzduch sa nasáva zospodu a vyfukuje otvormi v zadnej časti do priestoru medzi telom a odklopeným displejom. Veko displeja je konštruované tak, že pri otvorení nadvihne vzadu spodnú stenu, čím sa zlepší prístup nasávaného chladného vzduchu dovnútra.

Smerovanie do firemného prostredia potvrdzuje aj spoľahlivá biometrická autentifikácia snímačom odtlačkov prstov integrovaným v tlačidle na zapnutie a s podporou technológie Windows Hello, mechanicky ovládaný kryt kamery, zaisťujúci súkromie, a hlavne bezpečnostný čip Trusted Platform Module 2.0, ktorý vytvára a ukladá silné heslá a šifrovacie kľúče. TPM 2.0 pred spustením operačného systému skontroluje, či nedošlo k zásahu do počítača, čím ho ochráni pred externými softvérovými útokmi. Webová kamera s HD rozlíšením je, mimochodom, jedna z najlepších, aké som na notebookoch testoval. Oceníte to pri videohovoroch a videokonferenciách, kde je rovnako dôležitá aj kvalita zvuku. Technológia Waves MaxxAudio Pro umožňuje vychutnať si kvalitný zvuk s potlačením spätnej väzby, takže pri komunikácii vás nebude rušiť vlastný hlas.

Napriek veľmi tenkému telu má ultrabook plnohodnotnú konektorovú výbavu vrátane eternetového konektora, ktorý má odklopnú časť, a jedného portu USB-C, ktorý podporuje technológiu PowerDelivery a DisplayPort na prenos obrazu, a slotu na pamäťovú kartu SD. Klasické konektory USB-A sú umiestnené po jednom na každej strane. Na pripojenie monitora alebo projektora máte k dispozícii konektor HDMI.

Samozrejmosť je podpora najnovšieho štandardu Wi-Fi 6, ktorá umožňuje rýchlejšie sťahovanie a plynulejšie streamovanie. Technológia SmartByte prideľuje aplikáciám na videokonferencie sieťovú prioritu, takže videohovor bude v maximálnej možnej kvalite aj počas prípadného sťahovania súborov na pozadí.

Riešenie Dell Mobile Connect umožňuje priamu interakciu so smartfónom. Môžete priamo z počítača volať, posielať textové správy a kontrolovať notifikácie. Je to pohodlné a praktické, zvyšuje to produktivitu, a keďže nemusíte spomínané záležitosti riešiť na mobile, môžete sa lepšie sústrediť na prácu. Displej smartfónu s operačným systémom Android alebo iOS môžete zrkadliť na notebooku a pohodlne pracovať s mobilnými aplikáciami. Takisto môžete medzi počítačom a smartfónom jednoducho prenášať dokumenty aj multimediálne súbory priamo bez kábla či využitia cloudového úložného priestoru. Smartfón sa k počítaču pripája cez zabezpečené point-to-point pripojenie, takže vaše údaje sa neprenášajú cez internet.

Notebook sa dá pomerne ľahko rozobrať a sloty na dva moduly RAM a dva disky SSD umožňujú jednoduché rozšírenie pamäťovej aj diskovej kapacity. Napájací zdroj s príkonom 65 W sa pripája cez okrúhly konektor, takže neblokuje port USB-C. Technológia ExpressCharge umožňuje nabiť batériu za hodinu na 80 % kapacity.

Pre firemných používateľov je priam nevyhnutnosť servis Next Business Day On-Site Service, teda oprava u zákazníka do druhého pracovného dňa, pričom záruka je až 36 mesiacov. Aj to je jeden z dôvodov obľúbenosti notebookov Dell v podnikovom prostredí, kde je štandardná doba vybavenia reklamácie neakceptovateľná.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkon, kovové telo, dedikovaná grafika, účinné chladenie, odolnosť
- Nič podstatné        

PARAMETRE:

• Procesor: Intel Core i5-11300H, osemjadrový, taktovacia frekvencia 3,1 – 4,4 GHz, technológia 10 nm SuperFin, 16 GB DDR4 3200MHz, 512 GB SSD 1 TB M.2 PCIe, grafika NVIDIA GeForce MX 450 2 GB; displej 15,6" FHD, 1920 × 1080 px, matný, 16:9, konektivita: Wi-Fi 6 (802.11ax), bluetooth 5.1; operačný systém: Windows 10 Pro; konektory: 1× USB-C gen. 2×2 (DP/PowerDelivery), 2× USB-A 3.2, HDMI 1.4, eternet, 3,5 mm jack, batéria štvorčlánková; rozmery 14,6 – 17,9 × 356 × 228,9 mm, hmotnosť 1,67 kg              

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

né, do kanceláře postačí nějakej acer za pjet stovek, sekretářka na tym cápe, tak ať to nedokazí drahej dell reakcia na: Dell Vostro 5510 / Výkonný, spoľahlivý a odolný pracovný notebook

13.1.2022 20:01
firmy dnes moc neinvestují do aj tý, každej to chce lacině udělaný, sekretářka to drží v ruce jak panna kokot, tak tý bych dell vostro nedal a hlavně ať to má rychle spracovaný cuby dub
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať