SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Delphi vám umožní vytvoriť klon seba samého alebo kohokoľvek iného

Technológie
2

Americký startup Delphi získal financie vo výške 2,7 milióna dolárov na svoju novú službu digitálneho klonovania pomocou umelej inteligencie. Stačí, ak do nej nahráte len štyri dokumenty (ale môžete aj tisíce) obsahujúce vašu komunikáciu vrátane e-mailov, prepisov četu, dokonca aj videí na YouTube alebo zvukových súborov, ako sú podcasty alebo hlasové správy. Delphi potom vytvorí chatbota s umelou inteligenciou, ktorý vďaka partnerstvu so startupom ElevenLabs, ktorý sa zaoberá klonovaním hlasu, čo najvernejšie napodobní vašu osobnosť, spôsob písania alebo rozprávania.

Svoj AI klon potom môžete nasadiť na webovú stránku, do služby Slack alebo ho dokonca pripojiť k telefónnemu číslu, aby vo vašom mene prijímal hovory a diskutoval s volajúcimi. Delphi sa pokúša vo vašom klone replikovať vaše jedinečné myšlienkové procesy do takej miery, že dokáže poskytnúť to, o čom si myslí, že by to bola vaša reakcia na danú výzvu. Ak nemáte záujem o digitálny klon seba samého, Delphi funguje aj na iných ľuďoch. Spoločnosť zatiaľ neobmedzuje možnosť používateľa vytvoriť klony kohokoľvek, či už živého, alebo mŕtveho, aj bez jeho súhlasu.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Ak napríklad chcete naklonovať zosnulého Steva Jobsa alebo stále žijúceho Elona Muska, Delphi vám to umožní, ak získate údaje z verejného internetu, napríklad prostredníctvom rozhovorov v spravodajských médiách alebo videí na YouTube. Spoločnosť už v skutočnosti použila svoj AI softvér na klonovanie mnohých známych osobností – Steva Jobsa, Jeffa Bezosa, Roberta Oppenheimera, ale aj Sokrata, Lao-ce a Aristotela, všetkých žijúcich aj zosnulých prezidentov USA a ďalších.

Zatiaľ čo beta verzia softvéru Delphi umožňovala prvým používateľom konverzovať s týmito klonmi vo forme chatbota, zdá sa, že táto možnosť už nie je verejne dostupná online. Čo sa týka klonovania slávnych ľudí s cieľom oklamať alebo spáchať trestný čin, spoločnosť proti tomu ešte nepostavila žiadne ochranné zábrany. Priznáva však, že už dostala žiadosť o odstránenie od významného lekára a moderátora podcastov Petra Attiu, a preto odstránila jeho AI klon.

Tím okolo Delphi je presvedčený, že pre tento druh softvéru existuje trh. Ide najmä o ľudí, ktorí sa živia odovzdávaním svojich vedomostí iným, napr. koučov, influencerov, tvorcov a obchodných lídrov. Spoločnosť stále pracuje na monetizácii svojho softvéru, zvažuje napríklad platbu mesačného predplatného za hosťovanie digitálnych klonov ľudí a za to, do akej miery tieto klony využíva ich publikum, napríklad koľko správ klon odošle. Poplatky v rámci tejto schémy by sa zvýšili pridaním hlasových funkcií a vyhradeného telefónu. V súkromnej beta verzii Delphi si už svoje digitálne klony vytvorilo viac ako 100 jednotlivcov.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

cialis 10 mg pret farmacie reakcia na: Delphi vám umožní vytvoriť klon seba samého alebo kohokoľvek iného

13.2.2024 23:02
<a href="http://cialiss.beauty">where to buy cialis cheap</a> As a method of randomization, the RAND program in Excel was used
Reagovať

toto nie je cesta reakcia na: Delphi vám umožní vytvoriť klon seba samého alebo kohokoľvek iného

8.9.2023 14:09
dať si vytvárať moje klony, aby som potom s vyloženými nohami na stole pozeral, ako mi rastú financie na účte, alebo klon robí množstvo aktivít pomocou AI "ako ja", to sú myšlienky veľmi lákavé - ale scestné.
Jednak postupne strácam kontrolu "nad sebou samým" (tie úvodzovku sú namieste), ale aj postupne úplne strácam svoje súkromie a som potenciálne ľahko ovládateľný (teraz už bez úvodzoviek).
Rozplyniem sa v bezbrehých technológiách...

Vám nejde z toho mráz po chrbte???
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať