SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Futuristický katamarán Zero Cat na vodíkový pohon si sám vyrába palivo

Technológie
0

Poľská spoločnosť Sunreef Yachts zverejnila prvé rendery svojho nového revolučného plachetnicového katamaránu. Koncept Zero Cat je 27-metrová jachta, ktorá bude schopná vyrábať vlastné palivo na otvorenom mori na dosiahnutie „neobmedzenej autonómie“. Novinka má elegantnú siluetu a čisté línie. Schodiská v zadnej časti každého trupu vedú k vode alebo k čiastočne krytej zadnej palube, ak idete opačným smerom. Na flybridgei, otvorenej palube umiestnenej nad mostíkom, je vonkajšie kormidlo, obklopené salónikom. Na prednej časti je aj ďalší salónik na voľnom priestranstve.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Zero Cat od ostatných viacúčelových plavidiel odlišuje futuristická zelená technológia. Jachta bude vybavená reformerom, ktorý dokáže premeniť metanol na vodík. Systém palivových článkov bude podľa lodenice vyrábať čistú energiu, ktorá sa bude využívať na elektrický pohon. Plavidlo nebude produkovať žiadne emisie, oxidy dusíka ani oxidy síry. Bude vydávať minimálny hluk a vibrácie, čo zabezpečí hladkú a pokojnú jazdu.

Okrem systému na výrobu vodíka bude Zero Cat vyrábať viac ekologickej energie z vodných generátorov a sústavy solárnych článkov, ktorú Sunreef nazýva „solárna koža“. Články sú zabudované do vonkajšieho plášťa jachty a dokážu nepretržite generovať energiu zo slnka. Spoločnosť Sunreef dokonca našla spôsob, ako čeliť stigme, ktorú má vodíková energia od havárie vzducholode Hindenburg v roku 1937. Tvrdí, že na palube nebude potrebné žiadne vysokotlakové skladovanie vodíka, a tak môže zaručiť najvyššiu úroveň bezpečnosti.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať