SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Detektor chrápania vybavený AI pomôže zaistiť lepší spánok

Technológie
0

Kreatívny vynálezca Naveen Kumar vyvinul detektor chrápania poháňaný umelou inteligenciou, ktorého cieľom je riešiť problém chrápania a jeho potenciálnu súvislosť so spánkovým apnoe. Na rozdiel od tradičných metód zisťovania chrápania, ktoré sa často spoliehajú na vonkajšie pozorovanie, toto zariadenie využíva umelú inteligenciu na identifikáciu vzorcov chrápania.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Detektor rozlišuje zvuky chrápania od iných nočných zvukov pomocou dosky Arduino Nicla Voice. Doska obsahuje procesor Syntiant NDP120 s hlbokým učením a zabudovaný mikrofón typu MEMS. Na trénovanie sa použil verejne dostupný súbor údajov o chrápaní s cieľom vytvoriť robustný model schopný rozpoznať rôzne vzory chrápania. Súbor údajov obsahuje chrápanie a iné zvuky, napríklad sirény alebo hrom.

Keď umelá inteligencia zistí konzistentné vzory chrápania, spustí haptický ovládač dosky. Ten reaguje jemným vibrovaním vankúša spiaceho. Táto vibrácia je jemnou pripomienkou na zmenu polohy počas spánku, čím sa potenciálne zníži alebo odstráni chrápanie. Hoci sa chrápanie často považuje za drobnú nepríjemnosť, môže byť príznakom spánkového apnoe, ktoré môže mať vážne zdravotné následky.  

Zdroj: cryptopolitan.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať