SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Google už dokáže vygenerovať obrázky pomocou AI priamo z panela vyhľadávania

Technológie
0

Služba Google Search Generative Experience (SGE) dostáva aktualizáciu. Teraz dokáže vytvárať obrázky pomocou umelej inteligencie na základe informácií zadaných priamo na paneli vyhľadávania. Môžete zadať nápad na obrázok a generatívna umelá inteligencia podľa zadaných informácií vygeneruje obrázky a zobrazí ich. Napríklad môžete vytvoriť „fotorealistický obrázok kapybary, ktorá má na hlave kuchársku čiapku a pripravuje raňajky v lese a griluje slaninu“, a umelá inteligencia pripraví viacero stvárnení tejto scény.

Keď nájdete obrázok, ktorý sa vám páči, môžete ho vybrať a dať umelej inteligencii ďalšie pokyny, aby prispôsobila fotografiu vašim požiadavkám. Pri hľadaní inšpirácie na karte Obrázky Google sa teraz medzi výsledkami zobrazí možnosť zobrazenia obrázkov vytvorených umelou inteligenciou. Google však upozornil, že všetky obrázky vytvorené touto technikou budú mať metadáta a vložené vodoznaky, aby sa odlíšili od skutočných obrázkov.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Účastníci programu SGE môžu získať prístup k písomným návrhom, ktoré im pomôžu pri tvorbe nápadov. Na predstavenie funkcie Google uviedol príklad osoby, ktorá hľadá dodávateľov na premenu svojej garáže na kanceláriu. Táto hypotetická osoba by mohla napísať: „Napíš poznámku dodávateľovi a požiadaj ho o cenovú ponuku na premenu mojej garáže na domácu kanceláriu.“ Umelá inteligencia by napísala návrh, ktorý by osoba mohla použiť ako inšpiráciu.

Po napísaní návrhu by si osoba mohla vybrať niekoľko možností úprav. V súčasnosti možno návrh skrátiť, predĺžiť alebo urobiť neformálnejším. Keď je osoba spokojná s tým, čo AI s návrhom urobila, môže ho exportovať do služby Google Docs alebo Gmail, kde ho môže sama upraviť. V súčasnosti je program SGE, ktorý používateľom poskytuje prístup k funkciám, ako sú obrázky a videá upravené umelou inteligenciou, dostupný len pre obmedzený počet používateľov v USA, Indii a Japonsku.

Zdroj: slashgear.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať